Naď vyčlenil na projekty mimovládnych organizácií 320.000 eur, údajne chce podporovať aj vlastenectvo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 29. januára (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR plánuje v tomto roku prerozdeliť na projekty mimovládnych organizácií 320.000 eur. O dotáciu môžu požiadať najneskôr do 31. marca 2021. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) v porovnaní s minulými rokmi navýšil poskytovanú sumu. „Verím, že o žiadateľov nebude núdza a vďaka prerozdeleniu týchto finančných prostriedkov prispejeme k napĺňaniu jedného z našich cieľov – vzbudzovaniu záujmu a zvyšovanie informovanosti o témach, ktorými každodenne žije náš rezort,“ uviedol. Doplnil, že o dotáciu sa môžu uchádzať občianske združenia, nadácie, neinvestičné fondy a neziskové organizácie zaslaním písomnej žiadosti.

Rezort obrany plánuje podporiť projekty zamerané na vzdelávacie aktivity, branno-športové, kultúrne, spoločenské a športové podujatia, ktoré podporujú výchovu občanov SR k vlastenectvu, informovanie verejnosti o NATO a Európskej únii, prípravu občanov na obranu SR a prezentáciu Ozbrojených síl SR. „Rovnako môže byť zámerom projektov aj podpora kultúrnych, duchovných a sociálnych potrieb profesionálnych vojakov, vojakov v zálohe a vojnových veteránov či podpora vrcholového a výkonnostného športu a starostlivosť o športové talenty,“ priblížila hovorkyňa.

Mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o dotáciu tiež s projektmi, ktoré budú nápomocné pri procese personálneho doplňovania Ozbrojených síl SR, ochrane a rozvoji historického a kultúrneho dedičstva so zameraním na vojenské dejiny. Dotáciu je možné poskytnúť aj na úhradu nákladov, ktoré súvisia s účasťou na aktivitách organizovaných medzinárodnými organizáciami odborne zameranými na ozbrojené sily vrátane členského príspevku.

Pre lepšie nasmerovanie žiadateľov o poskytnutie dotácie stanovil rezort obrany 15 nezáväzných prioritných oblastí. Podrobné informácie sú zverejnené na webovom sídle MO SR.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Naď vyčlenil na projekty mimovládnych organizácií 320.000 eur, údajne chce podporovať aj vlastenectvo

 • 29. januára 2021 at 18:40
  Permalink

  Aká informovanosť o NATO?
  Napríklad taká, že pri bombardovaní Juhoslávie zavraždilo NATO viac ako 5 000 civilistov! Z toho 1 200 detí! Zničilo 430 škôl, 125 tovární, 77 mostov, 44 televíznych vysielačov, 110 nemocníc a 365 kultúrnych pamiatok…
  Aká informovanosť o EÚ?
  Napríklad taká, že EÚ toleruje trestuhodné porušovanie základných ľudských práv v SR?
  Aká výchova k vlastenectvu?
  Napríklad taká, že za peniaze z daní občanov SR naučíte občanov SR zrádzať záujmy SR?
  A militarizovať a militarizovať a militarizovať!!!
  ODPORNÉ!!! Predavajú sa iba prostitútky, pán Naď!!!

  Reply
 • 30. januára 2021 at 15:21
  Permalink

  Už by bolo na čase, aby si dal aj opraviť aj všetky mosty, ktoré nám tí tvoji americkí fašisti zničili pri ostentatívnych promenádach k ruským hraniciam.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *