NAKA zadržala počas rozsiahlej protidrogovej akcie desať osôb

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Trenčín 8. decembra (TASR) – Desať osôb zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) počas protidrogovej akcie s krycím názvom Vlek v Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Zadržali sme desať podozrivých osôb a vykonali množstvo domových prehliadok vrátane skladových priestorov a vozidiel. Zaistili sme viac ako 650 gramov pervitínu, čo je približne 6200 dávok v hodnote približne 41.000 eur. Okrem toho sme zaistili aj desať dávok marihuany, desiatky tisíc eur v hotovosti, rôzne komponenty na výrobu drog, mobily a SIM karty, ale aj strelivo rôzneho kalibru,“ informoval Slivka.

Ako dodal, vyšetrovateľ už šesť osôb obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti, nie je vylúčené, že padnú ďalšie obvinenia.

Organizovaná skupina pôsobila najmä na území Trenčianskeho a Žilinského kraja, ale aj na iných miestach Slovenska. Na drogách mala zarábať ich výrobou z prekurzorov neoprávnene zadovážených zo zahraničia, najmä z Českej a Poľskej republiky. Vyrobené drogy mali prechovávať a ďalej dodávať narkomanom alebo dílerom.

„Vyšetrovateľ podal podnet prokurátorovi trenčianskej krajskej prokuratúry na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. Ten sa s ním stotožnil a podal návrh na väzbu na Okresný súd v Trenčíne, ktorý ho akceptoval a o väzbe každého z obvinených v zákonnej lehote rozhodne,“ doplnil Slivka s tým, že v prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *