Naša ,,elita“ v EP Šimečka a Štefanec vyzývajú na štvavú kampaň voči Rusku, lebo údajne ,,demokrati držia spolu“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: webnoviny.sk

Brusel 20. januára (TASR) – Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v utorok ostro odsúdili zatknutie ruského opozičného politika Alexeja Navaľného v Rusku a vyzvali Európsku úniu, aby rozšírila aktuálne sankcie aj na ruských predstaviteľov, ktorí sú zapletení do jeho uväznenia. S rozšírením sankcií súhlasia aj niektorí slovenskí europoslanci.

Michal Šimečka (PS) z liberálnej frakcie Obnovme Európu (RE) a Ivan Štefanec (KDH), ktorý je šéfom slovenskej delegácie Európskej ľudovej strany (EPP) v EP, ocenili nápad predsedu europarlamentu Davida Sassoliho, aby Navaľnyj osobne vystúpil na pôde tejto inštitúcie, až bude opäť na slobode, a naznačili, že to bude jasný signál, že „demokrati držia spolu“.

Šimečka pripomenul, že Navaľného chcela ruská tajná služba najskôr zabiť, otráviť, a keď sa vrátil do vlasti, tak ho okamžite uväznili. „Teraz nie je dôvod na to, aby EÚ alebo ktokoľvek iný sa snažil o zlepšenie vzťahov s Ruskom, skôr si myslím, že je čas na sankcie. Lebo to, čo Putin robí voči opozícii a voči slušne demokraticky zmýšľajúcim ľuďom v Rusku, je niečo, čo nemôže zostať bez odozvy,“ spresnil.

Podľa jeho slov sa EÚ dlhodobo musí usilovať o dobré vzťahy s Ruskom, ale v tejto situácii si to nevie predstaviť. Zdôraznil, že existuje priestor na rozširovanie sankcií, lebo veľa ľudí, ktorí sú súčasťou vládneho režimu, má prsty v uväznení Navaľného na základe vymyslených obvinení.

Spresnil, že desiatky, možno stovky reprezentantov Putinovho režimu môže Európska únia potrestať zákazom vycestovania na svoje územie, zrušením účtov v európskych bankách, zákazom vlastnenia nehnuteľností v EÚ či znemožnením štúdia pre ich deti na prestížnych európskych školách.

„To všetko sú veci, ktoré oni reálne pocítia. Vzhľadom na situáciu okolo Navaľného by sme to aj mali urobiť, lebo tomu človeku ide o život,“ skonštatoval poslanec.

Štefanec utorňajšiu výzvu EP k situácii okolo Navaľného považuje za kľúčovú, lebo poslanci tým vyslali jasný signál, že „takto sa normálne krajiny nesprávajú“.

„Je absurdné, aby človek, ktorý je známym politikom a alternatívou pre budúcnosť Ruska, bol na základe absurdných argumentov zatknutý pri návrate domov,“ uviedol poslanec. Podľa jeho slov je jasné, že súčasná ruská vláda sa Navaľného obáva a preto takto koná.

„My musíme dať jasný signál, že takto sa krajiny nesprávajú a návrh, ktorý hovorí o rozšírení sankčného zoznamu o ľudí, ktorí sú zodpovední za zatknutie Navaľného, je správny – a verím, že bude aj presadený,“ odkázal Štefanec.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Naša ,,elita“ v EP Šimečka a Štefanec vyzývajú na štvavú kampaň voči Rusku, lebo údajne ,,demokrati držia spolu“

 • 21. januára 2021 at 16:54
  Permalink

  Kde jste našli tyto exoty?

  Reply
  • 24. januára 2021 at 13:41
   Permalink

   Kde ste boli keď u nás zmlátili ľudí keď zatkli Lučanského a keď zomrel v base❓

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *