Návrh na zrušenie núdzového stavu: Zabudnite a pozrite sa, ktorí koaliční poslanci ho hlasovaním zmietli zo stola

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Parlament v stredu odmietol návrh uznesenia, ktorý predložil koaličný poslanec Martin Čepček (OĽANO). Navrhoval v ňom, aby NR SR požiadala vládu bezodkladne pripraviť a predložiť „efektívne legislatívne opatrenia na zásadné predchádzanie a riešenie dosahov pandémie ochorenia COVID-19, predovšetkým oddelené od inštitútu núdzového stavu“.

Čepček navrhoval, aby sa Slovensko inšpirovalo skúsenosťami iných krajín, napríklad tzv. pandemickým zákonom v ČR, ktorého účelom je zabezpečiť protipandemické opatrenia, ale bez núdzového stavu. Uviedol tiež, že napriek dlhodobému trvaniu núdzového stavu na Slovensku zdravotný stav obyvateľstva a ekonomiky nepatrí v európskom meradle k úspešným.

TU je predmetný návrh:

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=492846

Na tomto odkaze môžete sledovať, kto ako hlasoval:

https://www.nrsr.sk/web/Page.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=45880&fbclid=IwAR3aBdKE60GxTHq55_Z2nBILDyWOn_-MKvbOslV4Jp3ExUmAeMLmcueh0FY

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Návrh na zrušenie núdzového stavu: Zabudnite a pozrite sa, ktorí koaliční poslanci ho hlasovaním zmietli zo stola

  • 12. mája 2021 at 15:53
    Permalink

    Osuský a Dostál milujúci slobodu a ľudské práva proti , aké krásne a pravdivé .

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *