(video) Bývalá poslankyňa nazvala Matoviča psychopatom a teraz na OĽANO udrela právne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalá poslankyňa za OĽaNO a aktuálne štatutár Inštitútu ochrany ústavných práv, JUDr. Mária Ritomská, ktorá sa svojho času na sociálnej sieti vyjadrila na adresu Igora Matoviča, že je psychopatom a opísala jeho praktiky v hnutí OĽANO (ktoré si môžete pripomenúť na tomto videu), podala na Ministerstvo vnútra SR podnet, v ktorom napadla súčasnú stranu Igora Matoviča.

Ritomská vo svojom podnete uvádza, že v registri politických stán a hnutí, bolo dňa 20.11.2019 zrušené vyššie spomínané hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a zároveň v ten istý deň zaregistrovaná politická strana s názvom OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA.

Vo výpise z registra politických strán a politických hnutí vyplýva, že strany NOVA, Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA ako strany naďalej fungujú a nie sú v likvidácii. V minuloročných voľbách boli všetky spomenuté strany na jednej kanditátke, prezentované pod názvom jednej strany: OBYČAJNÍ ĽUDIA A NEZÁVISLÉ OSOBNOSTI (OĽANO), NOVA, KRESŤANSKÁ ÚNIA (KÚ), ZMENA ZDOLA.

Kandidátna listina – Parlamentné voľby 2020
Aktuálne screeny z registra

Obyčajní ľudia boli do volieb vedení Igorom Matovičom, strana NOVA Gáborom Grendelom, Kresťanská únia je zastúpená Annou Záborskou a ďalšími poslancami, pričom doteraz na webe prezentuje program len Kresťanskej únie (a nie celého OĽANO) a ZMENU ZDOLA reprezentuje Ján Budaj. Všeci títo sa stretli na jednej kandidátke a nešli do volieb ako koalícia.

Bude zaujímavé sledovať ako sa s podnetom vysporiada Ministerstvo vnútra SR a strany, ktoré sú súčasťou poslaneckého klubu OĽANO v NR SR, v roku 2020 kandidovali s OĽANO na jednej kandidátke a zároveň fungujú samostatne.

Uvidíme ako JUDr. Ritomská s podnetom uspeje, či sa budú musieť spomenuté strany opäť formálne osamostatniť alebo budú na základe Zákona o politických stranách zrušené ex offo.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “(video) Bývalá poslankyňa nazvala Matoviča psychopatom a teraz na OĽANO udrela právne

 • 24. januára 2021 at 13:10
  Permalink

  OLaNO je dnes také aké bolo aj v časoch keď tam bola aj pani Ritomská , teda myslím to tak , že vždy to bola marketingová firma Matoviča a jeho troch spoločníkov , a chovanie Matoviča bolo rovnaké ako dnes . Prečo s tým nevystúpila vtedy ?

  Reply
  • 25. januára 2021 at 9:30
   Permalink

   Zisti si viac a nerozprávaj blbosti. Riadi štát, olajno a riadil bývalú svoju firmu úplne rovnako ako diktátor. Nikto mu nesmel v ničom oponovať. Proste Plg.Psych.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *