Nehoráznosť: Stredomorské krajiny požadujú viac solidarity pri prerozdeľovaní migrantov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Atény 20. marca (TASR) – Ministri vnútra piatich stredomorských krajín, ktoré sú najviac vystavené náporu masovej migrácie, vyzvali v sobotu na rovnomernejšie prerozdeľovanie migrantov v rámci Európskej únie. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.


      „Odmietame byť už trestaní za našu zemepisnú polohu,“ uviedol maltský minister vnútra Byron Camilleri po rokovaní s rezortnými kolegami z Malty, Cypru, Grécka, Talianska a Španielska, ktoré sa uskutočnilo v Aténach. Podľa Camilleriho ide o spoločnú pozíciu uvedenej pätice krajín.


      Na časti aténskych rokovaní boli prítomní aj grécky premiér Kyriakos Mytsotakis a podpredseda Európskej komisie Margaritis Schinas. Práve Schinas koordinuje snahy o reformu migračnej a azylovej politiky EÚ.


      Ministri vnútra Cypru, Grécka, Talianska, Malty a Španielska vlani vytvorili skupinu s označením MED 5 s cieľom presadzovať svoje požiadavky v oblasti migrácie.


      Žiadajú zintenzívnenie spolupráce s africkými, blízkovýchodnými a ázijskými krajinami, z ktorých pochádza najviac žiadateľov o azyl. Naliehajú tiež na väčšiu ochotu ostatných členov Únie prijímať prichádzajúcich migrantov. Podľa ich názoru by situáciu pomohol zlepšiť aj centralizovaný repatriačný mechanizmus, ktorý by koordinovala Európska komisia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *