Nemecko zriadilo prvé väzobné zariadenie pre odmietačov karantény

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 1. februára (TASR) – Kto bude v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko odmietať nariadenú karanténu, skončí v špeciálnom väzobnom zariadení, uviedol v pondelok spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na týždenník Focus.

Spolková krajina v pondelok otvorila prvé takéto centrum v Nemecku. Je súčasťou nevyužívaného väzenského ústavu pre mladistvých v meste Neumünster. Zadržiavanie osôb, ktoré odmietajú karanténu, umožňuje v Nemecku zákon o potláčaní infekčných chorôb, o väzbe však rozhoduje súd

Kandidát na umiestnenie v tomto zariadení musí byť pristihnutý, že karanténu nedodržiava, a súčasne verejne a jasne odmietať dodržiavanie jej podmienok. Porušenie musí byť jasne preukázané. Po ňom nasleduje oficiálna policajná výzva na dodržiavanie domácej izolácie. Ak nezaberie ani to, rozhodne súd.

Koľko je odporcov karantény, nie je známe. Podľa Nemeckého rozhlasu však úrady už dostali viacero žiadostí o nútené umiestnenie do karanténnej cely. Osoby, ktorým taká izolácia hrozila, sa však napokon rozhodli dodržať podmienky domácej karantény.

Šlezvicko-Holštajnsko vyhradilo pre osoby odmietajúce karanténu šesť ciel. Tí, ktorí v nich budú umiestnení, nebudú môcť počas izolácie zariadenie opustiť. Na rozdiel od bežných väzňov však budú mať povolenú televíziu, mobilný telefón či notebook. K dispozícii bude aj psychologická podpora a samotné izby majú pohodlnú posteľ a priestor na prechádzky, nejde teda o klasickú väzenskú celu. Ľudí tam môžu zadržiavať proti ich vôli a musia sa riadiť pokynmi strážnikov.

Rovnaké zariadenie ako v Šlezvicku-Holštajnsku chce zriadiť aj spolková krajina Sasko.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Nemecko zriadilo prvé väzobné zariadenie pre odmietačov karantény

 • 2. februára 2021 at 9:20
  Permalink

  Nechápem, prečo Nemci budujú nové zariadenia ….

  veď stačí znovu obohnať ostnatým drôtom Dachau, či Buchenwalde … a všetko bude presne tak ako to Nemci majú radi.
  .
  S odporcami režimu sa v Nemecku pokiaľ viem, nezaobchádzalo inak od čias, keď sa zjednotilo v 18. storočí…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *