Neoliberálne šialenstvo z dielne SaS: Ústavný zákon, ktorého cieľom bude postupné znižovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 12. apríla (TASR) – Popri zavedení výdavkových stropov chce strana SaS v rámci diskusie o novom programovom vyhlásení vlády (PVV) presadiť aj znižovanie daní a odvodov. Hovorí napríklad aj o zakomponovaní daňovej brzdy do zákona o rozpočtovej zodpovednosti.

„Naším cieľom je, aby sme výrazne zvýšili udržateľnosť a efektívnosť verejných financií na Slovensku,“ skonštatoval poslanec a predseda parlamentného finančného výboru Marián Viskupič (SaS). Aj z toho dôvodu by podľa neho bolo prospešné, keby sa vláda Eduarda Hegera (OĽANO) zaviazala v PVV k zavedeniu ústavného zákona, ktorého cieľom bude postupné znižovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia na päťročný kĺzavý priemer troch krajín Európskej únie (EÚ) s najnižším celkovým daňovo-odvodovým zaťažením. „Prípadne zakomponovanie daňovej brzdy priamo do zákona o rozpočtovej zodpovednosti,“ dodal.

Poukázal na to, že zvyšovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia tak bude možné iba po schválení ústavnou väčšinou poslancov Národnej rady (NR) SR. „Okrem iného, musíme prijímať daňové a odvodové zákony tak, aby ich účinnosť bola vždy od 1. januára nasledujúceho roka. Aj toto pomôže všetkým vyvarovať sa chaosu z neustále sa meniacich pravidiel,“ zdôraznil Viskupič.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Neoliberálne šialenstvo z dielne SaS: Ústavný zákon, ktorého cieľom bude postupné znižovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia

 • 13. apríla 2021 at 8:40
  Permalink

  Ďalší príspevok do pomyselného politologického šlabikára.
  Povinné čítanie pre tých, ktorí nerozumejú základnému politologickému deleniu politík na pravicu a ľavicu, a nevedia sami seba v tomto rámci zaradiť.

  https://bit.ly/2PXe5SV

  Pokiaľ aj po tejto ultrapravicovej náloži niekomu „obyčajnému“ neblikne kam patrí , tak potom dublejtvelebnosti sodomagomoracecilko….chlora guanda salara banda ralaguanda rabanda….

  Reply
 • 13. apríla 2021 at 20:13
  Permalink

  Volič si zvolili, volič má. Kedy si slovenskí debilovoliči začnú uvedomovať následky svojho konania?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *