„Železné zábradlí před naší školou bývá příčinou mnoha úrazů. Neolizujte železné zábradlí…“

Známy to výrok, ktorý vyvolal masívne olizovanie železného zábradlia z filmu Obecná škola, pripomína masívnu kampaň tretieho sektora, korporátnych médií, ktoré hľadajú fašizmus takmer všade. Pomaly už aj na dvojkríži slovenského znaku. Ja sa však pýtam, prečo antifašizmus, ktorý bol témou predovšetkým ľudovej demokracie, socialistov, komunistov, anarchistov zrazu prebrali antikomunistickí pravicoví liberáli? A prečo sa zhodou okolností dáva rovná sa medzi komunizmus a fašizmus? Prečo sa všade dokola démonizuje a hovorí extrémizme, nenávisti a podobne? Prečo tí istí, čo hovoria o nenávisti, sami šíria paniku, strach a nenávisť? Je to tak podozrivé, že aj úplný idiot to prehliadne. Prečo nadácia, ktorá nepriamo podporuje nenávistnú stránku spustila kampaň Ale hejt neskryje? Prečo marketér, ktorý si vybudoval „facebookovú kariéru“ na nenávisti zrazu zdieľa stránku Proti nenávisti (áno, hejter proti nenávisti, dobre čítate). Nepríde vám vtipný panáčik v korporátnom médiu, ktorý vyzýva k humanite? „Určite“ tomu verí a „určite“ mu ide úprimne o boj proti fašizmu. Táto fraška má však fatálne následy – on to fašizmus môže naozaj vzniknúť, pretože ak dokola o niečom hovoríte, potom sa to môže skutočne naplniť. A čo chutí najlepšie? No predsa zakázané ovocie. Korporátne médiá budú teda hlavným vinníkom za vznik fašizmu. Teda toho, o ktorom hovoria – retro fašizmu.

Korporátny fašizmus, čo je prepojenie štátnej moci, finančnej oligarchie a korporácií, ten tu už dávno mame.

Prečo nevarujú pred komunizmom? Nahrali by tým komunistom popularitu. A to dobre vedia. Avšak prečo varujú pred fašizmom? Pretože granty, pretože dotácie, pretože štipendiá, pretože tretí sektor a Brusel… Ak nám tu vznikne skutočne nový fašizmus, môžete sa poďakovať médiám, mimovládkam, liberálne-pravicovým politikom a pro-západným občianskym aktivistom.

Foto: herefordcat, CC

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom