Népszava: Orbán sa chystá opustiť EPP; napísal list šéfovi frakcie EPP Weberovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Budapešť 8. decembra (TASR) – Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán napísal list predsedovi frakcie Európskej ľudovej strany (EPP) Manfredovi Weberovi, v ktorom inicioval rozvoľnenie vzťahov medzi maďarskou vládnou stranou Fidesz a frakciou EPP. Informoval o tom v utorok ľavicový denník Népszava.

Orbán v liste, ktorý má denník k dispozícii, navrhuje rozvoľniť vzájomné vzťahy s odôvodnením, že medzi jeho stranou Fidesz a EPP existujú názorové a hodnotové rozpory, ktoré môžu viesť ku komunikačným problémom.

Podľa nemenovaných zdrojov z Európskeho parlamentu list maďarského premiéra nie je ničím iným, ako nepriamym náznakom toho, že sa Fidesz pripravuje na odchod z EPP, uvádza Népszava.

Vzťah tejto konzervatívnej európskej frakcie s Fideszom je už dlhšiu dobu chladný. Vlani v marci bolo pozastavené členstvo maďarských poslancov vo frakcii EPP, a podľa Webera európski ľudovci o vylúčení Fideszu z EPP nerozhodli iba preto, lebo vypukla pandémia koronavírusu.

Vzájomným vzťahom nepomohla ani poľská a maďarská hrozba vetovania sedemročného rozpočtu Európskej únie a plánu obnovy po koronakríze. Predseda EPP Donald Tusk nedávno vyhlásil, že Fidesz nezapadá do tejto európskej politickej rodiny, pripomenul spravodajský server 444.hu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Népszava: Orbán sa chystá opustiť EPP; napísal list šéfovi frakcie EPP Weberovi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *