Neuveriteľné, čo sa deje na Slovensku. Zvolením Lipšica za špeciálneho prokurátora je advokát žalobcom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha (SMER-SD) na sociálnej sieti opísal, že zvolením Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora, sa Slovensko dostalo do neuveriteľnej situácie.

Ľ. Blaha:„Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo preboha ešte neodstúpil Daniel Lipšic z postu špeciálneho prokurátora? Veď všetko nasvedčuje tomu, že kryl vážne podozrenie zo zločinu! Alebo ešte horšie – môže byť súčasťou spravodajskej hry proti SIS!“

1. Zopakujme si základné medializované informácie: proti šéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému (nominant Sme rodiny) vypovedal Lipšicov bývalý klient Boris Beňa, čo je bývalý Pčolinského námestník na SIS. Ešte raz – Beňovi robil advokáta Lipšic!

2. Logicky: asi možno predpokladať, že Beňa svojmu advokátovi Lipšicovi o údajnej korupcii šéfa SIS povedal už pred mesiacmi. Čiže Lipšic už niekoľko mesiacov vie, že šéf SIS je podľa Beňu skorumpovaný. A že ho údajne korumpuje Zoroslav Kollár.

3. A čo urobí Lipšic? Stane sa medzitým šéfom špeciálnej prokuratúry, ktorého základnou povinnosťou je stíhať podozrivých zločincov, a teda aj Pčolinského.

4. Môže ale na Pčolinského povedať to, čo sa dozvedel od Beňu? Nie, lebo by porušil dôvernosť vzťahu klienta a advokáta, čo je jeden z procesných pilierov právneho štátu a ľudského práva na spravodlivý proces.

5. No dobre, dobre, ale musí to na Pčolinského povedať ako šéf prokuratúry? Áno, lebo inak by zakrýval možný trestný čin, zneužíval právomoc verejného činiteľa a stal sa spolupáchateľom údajnej korupcie. Porušil by jeden z obsahových pilierov boja za spravodlivosť a právo na Slovensku.

6. Čiže on to zároveň povedať nesmie, ale zároveň aj povedať musí. Riadna schíza – čo poviete? Je to schíza, na ktorú sme upozorňovali na grilovaní Lipšica a médiá po nás vrieskali, že čo si to dovoľujeme, pýtať sa ich milovaného Daniela na takéto nepríjemné otázky. Pamätáte?

7. Lipšic je v totálnej pasci. Kuknite sa na tú pavučinu. Lipšic je dnes v pozícii bývalého obhajcu Beňa a zároveň v pozícii aktuálneho žalobcu Beňa, hoci sa formálne vylúčil. Je v pozícii bývalého kolegu a kamaráta Pčolinského, ako aj žalobcu obvineného Pčolinského. On je chodiaci konflikt záujmov.

8. Lipšic je navyše kamarát a sused ministra Milana Krajniaka, ktorý otvorene hovorí o zatknutí Pčolinského ako o „mocenskom súboji“ a útoku na SIS od niekoho, kto dostával „nelichotivé informácie od SIS“ (premiér?, prezidentka?).

9. A Lipšic je zároveň v pozícii žalobcu Krajniakovho súdruha Pčolinského, s ktorým zakladali Sme rodinu. Lipšic je vo viacnásobnej schíze. Z toho sa až krúti hlava.

10. To si fakt niekto myslí, že on sa teraz akože formálne „vylúči“ z prípadu a bude vyriešené? Kto zabezpečí, že neformálne nebude pôsobiť na vyšetrovanie? Že odolá všetkým tlakom?

11. Veď je šéf, ktorý môže svojich podriadených „usmerňovať“ aj nepriamo, nielen cez písomné pokyny. A v prípade je namočený až po uši! To je akoby Al Capone šéfoval policajtom, ktorí vyšetrovali jeho daňové podvody!

12. Mimochodom, Pčolinský ako šéf SIS je obvinený z toho, že bral úplatky od Zoroslava Kollára, ktorý to odmieta. Tu sme ale pri ďalšom Lipšicovom konflikte záujmov.

13. Tohto pána – Zoroslava Kollára – sám Lipšic pred rokom ešte ako advokát označil „za mafiána“ – čiže aj v Zoroslavovom prípade je zjavne zaujatý a musí byť vylúčený. Však ten chlap nerobí nič iné, len sa vylučuje. To načo ho štát platí?

14. Mimochodom, Lipšic Zoroslava Kollára spojil so zločineckou skupinou Piťovcov a spomeňte si na slávnu fotografiu Piťa a Borisa Kollára z dovolenky na Kube. Náhoda?

15. Spojil ho aj s Kočnerom a s podplácaním sudcov a advokátov. A teraz tohto istého Zoroslava Kollára spájajú s jedným z hlavných vládnych predstaviteľov? Veď to je na pád vlády!

16. Vo vzťahu k Lipšicovi vyvstávajú desiatky otázok. Kryl Lipšic svojho kamaráta Pčolinského? Alebo naopak zariadil jeho vzatie do väzby na pokyn Matoviča v rámci politickej vojny v bezpečnostných zložkách?

17. Krajniak hovorí o spravodajskej hre, o útoku na Sme rodinu, o útoku na SIS – sú v tejto „mocenskej hre“ zamontovaní Matovič a Lipšic?

18. A bojí sa niekto, že Pčolinský prehovorí, a preto sa toľko vyčkáva pri zrušení jeho mlčanlivosti? Potrebuje ho niekto strčiť do väzby, aby nemohol spievať? Nepotkne sa o papuču ako istý generál?

19. Krajniak nie je roľník z Uruguaja, ale kľúčový minister tejto vlády. A on úplne bez okolkov obviňuje z konšpirácie voči Pčolinskému tých, ktorí dostávali správy od SIS, z čoho logicky vyplýva premiér Matovič a prezidentka Čaputová.

20. A keď sa hovorí o politických prepojeniach Lipšica, zhodou okolností je to vždy buď Matovič alebo ambasáda. Hej, hej, mám na mysli tú ambasádu, ktorej šéfka sa prechádza po prezidentskej záhrade, keď u Čaputovej rokujú koaliční lídri. Just saying.

Ja neviem, čo spáchal Pčolinský, ale viem jedno: Lipšic už mal byť dávno odvolaný. Kým bude on na čele špeciálnej prokuratúry, nikto na Slovensku nemôže veriť v spravodlivé vyšetrovanie šéfa SIS, ani nikoho iného – to musí vidieť aj slepý.

To je tak, keď niekto urobí capa záhradníkom. Pán Lipšic – pre dobro Slovenska, practe sa!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *