Neuveriteľné. Liberál Árpád Soltész kritizuje koalíciu. Blíži sa koniec vlády?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Novinár Árpád Soltész, ktorého názory sú často protislovenské, tentokrát povedal pravdu minimálne vo výroku „poslanci nemuseli voliť medzi Lipšicom a Kováčikom, ale medzi Lipšicom a troma špičkovými prokurátormi.“ Každý môže mať názor na prokurátorov Kysela, Šantu a Špirka, avšak narozdiel od Lipšica sú to dlhoroční prokurátori a iní navrhnutí neboli.

Ukázalo sa, že koalícia prijatím zákona „Lex Lipšic“ zavádzala ak tvrdila, že prijatím zákona, podľa ktorého sa o funkciu špeciálneho prokurátora môže uchádzať aj neprokutátor, nie je šitý na mieru pre Lipšica.

Facebook Arpad Soltesz:

Milí svedkovia, len pre úctu k faktom a racionalite: Vytvárate falošnú dilemu. Poslanci nemuseli voliť medzi Lipšicom a Kováčikom, ale medzi Lipšicom a troma špičkovými prokurátormi, ktorí nemajú politickú minulosť, nie je známy žiaden ich konflikt záujmov, nikdy nezabili ani z nedbalosti, prejavili osobnú odvahu aj integritu, bojovali s tou istou mafiou a majú za sebou preukázateľné výsledky. (Nie, Kočnera nedostal za mreže na právoplatných 19 rokov Lipšic, ale Šanta, ktorý, mimochodom, kandidoval tiež.) To z Lipšica nerobí horšieho človeka, len najhorší možný výber na post špeciálneho prokurátora.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *