Neuveriteľné! Mikas dal výnimku COVID pozitívnym poslancom a nemusia byť v izolácii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dnes má zasadnúť parlament ohľadom predlženia núdzového stavu a na prijatie tohto ústavného zákona potrebuje koalícia zúfalo minimálne 90 hlasov.

Avšak poslanci, ktorí sú COVID POZITÍVNI, dostali od hlavného hygienika Jána Mikasa výnimku a hlasovania sa zúčastniť môžu!


Preto sa núkajú otázky, koľko poslancov koalície je pozitívnych na koronavírus? Stane sa dnes parlament “atómovou bombou” na šírenie tohto vírusu? Matovič pritom doteraz tvrdo kritizoval a obviňoval každého, kto jeho opatrenia nerešpektoval, pričom jeho hlavný argument bolo zdravie. Dnes vidíme, že o zdravie mu tentokrát pravdepodobne až tak celkom nejde. Inak by takáto výnimka nemohla existovať.

Pamätáte si tiež predvianočné slová otvoreného listu hlavného hygienika Mikasa, ktorý adresoval občanom Slovenskej republiky?

Posledné vety zneli: “Nepohybujme sa mimo domácnosti a neschádzajme sa s ostatnými mimo našich malých skupín iba preto, že to dokážeme zamaskovať niektorou z výnimiek. Vyhýbajme sa miestam, kde sa združuje vyšší počet ľudí. Cielene a vedome sa vystríhajme slabo vetraných priestorov a spoločnosti ľudí bez rúšok a dostatočných rozostupov. Sústreďme všetky naše aktivity do priestoru online, stretnutia nahraďme telefonátmi a videohovormi. Osobnú účasť v chrámoch radšej zameňme za rozhlasové alebo televízne vysielanie. Bez výnimiek a nekompromisne. Ide o životy.”

Pri tom ako Mikas vystríhal a prosil ľudí vyvarovania sa návštev, pri zákaze vychádzania, vyhýbaním sa miest, kde sa pohybuje vyšší počet ľudí, pri vyhlásení ako mu išlo o životy, vyhláška vydaná v dosť netradičný deň – v nedeľu, z jeho strany pôsobí ako výsmech všetkým občanom Slovenska.

Z poslancov a ďalších verejných činiteľov týmto urobil “nadľudí” a definitívne potvrdil, že slovo “papalášstvo” na Slovensku nemalo nikdy silnejší význam ako práve teraz za vlády Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý roky proti tomu bojoval. Včera sa ukázalo, že jeho boj za “rovnosť” boli celý čas len opozičné reči. Aj napriek možnému prenosu choroby, umožnil Matovičov hlavný hygienik Mikas, COVID pozitívnym poslancom zúčastniť sa dnešného hlasovania.

Treba dodať, že hlavne podnikateľom, či živnostníkom hlavný hygienik, zakazuje vykonávať činnosť, živiť rodiny a voľne sa pohybovať aj keď sú COVID negatívni.

Včera, v nedeľu 27. 12.2020 vyšla táto VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k izolácií osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a karanténe osôb, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19. Vyhláška sa týka najmä izolácie a karantény ľudí, ktorí sú COVID pozitívni, ale obsahuje aj paragraf 4, bod 6 a to sú výnimky (plné znenie): Prezident Slovenskej republiky, člen vlády Slovenskej republiky, poslanec Národnej rady Slovenskej
republiky, generálny prokurátor, predseda Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky, verejný ochranca práv, predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky, ktorý je osobou pozitívnou na ochorenie avšak nemá klinické príznaky ochorenia alebo ktorý mal úzky kontakt s osobou pozitívnou na ochorenie avšak nemá klinické príznaky ochorenia, môže vykonávať prácu v prípade, ak by svojou absenciou na pracovisku mohol vážne ohroziť zabezpečenie chodu štátu alebo ak je výkon jeho práce nevyhnutný pri riešení mimoriadnych úloh, a to za dodržania nasledovných podmienok:
a) používanie respirátoru FFP2 bez výdychového ventilu alebo s jeho prekrytím chirurgickým rúškom,
b) dezinfekcia prostriedkami s plným virucídnym účinkom,
c) používanie rukavíc,
d) obmedzenie pohybu po pracovisku na najmenšiu možnú mieru,
e) možnosť odpočinku a stravovania bez prítomnosti iných osôb alebo za prítomnosti iných osôb, ktoré sú však tiež osobami pozitívnymi na ochorenie, avšak nemajú klinické príznaky ochorenia.

Chod štátu určite neohrozí neprijatie zákona, ktorým si Matovič chce svojvoľne predlžovať núdzový stav ako mu to vyhovuje!

Výhláška vydaná ÚVZSR, vydaná včera, v nedeľu 27.12.2020: https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_33_2020.pdf

Otvorený predvianočný list hlavného hygienika Jána Mikasa, Slovákom: https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4565:otvoreny-list-hlavneho-hygienika-obyvateom-slovenskej-republiky-pred-vianonymi-sviatkami&catid=56:tlaove-spravy&Itemid=62


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Neuveriteľné! Mikas dal výnimku COVID pozitívnym poslancom a nemusia byť v izolácii

  • 28. decembra 2020 at 12:12
    Permalink

    To je už naozaj vrchol arogancie. Hlavne že v pozitivite je na prvom mieste opäť Bratislava, v Tatrách samá Bratislava. Na obrazovke divadlo s vakcináciou a zrazu nádherný vzor pozitívnych poslancov v parlamente a pani prezidentka zas nič nemôže urobiť, a dookola to isté, plačovky, rozkazy….Ako nám bolo dobre vážení politici, keď sme vás cez sviatky nevideli, nepočuli. Kedy bude najbližší sviatok?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *