Nevyzretý politik Matovič sklopil uši a Ukrajine sa ospravedlnil

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. marca (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) sa na sociálnej sieti ospravedlnil za svoj výrok o Zakarpatskej Ukrajine. Priznal, že išlo o nevhodnú reakciu.

„Postoj Slovenska k územnej celistvosti Ukrajiny bol vždy veľmi jasný. Dodržiavanie medzinárodného práva je nevyhnutné. Ospravedlňujem sa všetkým Ukrajincom za svoju nevhodnú reakciu, ktorá mohla podkopať ich spravodlivé úsilie,“ uviedol.

Matovič v utorňajšej (2. 3.) relácii Rádia Expres na otázku, čo za nákup vakcíny Sputnik V Ruskej federácii sľúbil, so žartom odvetil: „Zakarpatskú Ukrajinu.“ K tomu následne dodal: „Nič som nesľuboval… len som sa snažil zabezpečiť vakcínu.“

Ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny si v stredu (3. 3.) v súvislosti s Matovičovým vyjadrením predvolalo chargé d’affaires Slovenskej republiky na Ukrajine Matúša Korbu, aby mu prednieslo protest. Žiadalo tiež od slovenského premiéra oficiálne ospravedlnenie.

Za Matovičove slová sa ešte v stredu ospravedlnil aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) svojmu ukrajinskému rezortnému partnerovi Dmytrovi Kulebovi.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Nevyzretý politik Matovič sklopil uši a Ukrajine sa ospravedlnil

 • 4. marca 2021 at 19:55
  Permalink

  To nie je nevyzretý politik. To je s prepáčením „Jebnutý Pako“, ktorý už mal byť dávno zavretý v psychiatrickej liečebni. Namiesto Zakarpatskej Rusi mal Ukrajine sľúbiť, že im presunieme všetkých tých „jebnutých „. Bratislavčanov, Trnavákov a celú tu antislovenskú umeleckú hereckú a novinársku svoloč, lebo bez nich by Slováci nikdy nemali takúto „Jebnutú nevládu“. Vrátane Teplorožkára a mafiánskeho poskoka a Kiskoidných slizniackych kreatúr
  Jediné riešenie je:
  Zrušiť Bratislavu ako hlavné mesto Slovenska
  Vypísať referendum o vystúpení z NATO a EU

  Reply
 • 5. marca 2021 at 7:30
  Permalink

  Nebuďte upätí a naškrobení ako dedkove ponožky !

  Humor je (naozaj) korením života….

  A prečo by to nemalo platiť aj v politike a medzinárodných vzťahoch ?

  Ak by bola v medziľudských vzťahoch normálna takáto prehnaná dotknutá reakcia, ako v prípade Ukrajiny , žiadny humor by nejestvoval. Iba ak taký…korektný…

  Magoričova poznámka mi prišla vtipná a rozveselila ma. A Ukrajina ju mala prejsť bez povšimnutia – myslím že sú tam Vážnejšie problémy, ako takéto kraviny. Keby mali ľudia na MZV UA také existenčné problémy ako obyčajní Ukrajinci, sotva by z takéhoto guwna plietli bič.

  Reply
  • 5. marca 2021 at 8:46
   Permalink

   áno, dá sa to brať aj ako vtipná poznámka….
   Ale ukážkové je aj to ako to vyhlásenie Magora Magoroviča otočil eggspert na zahraničné veci Korčok.
   Z komentárov to vyznelo tak, ako keby Magor Magorovič hovoril o anexii Krymu a aj reakcia Ukrajiny vytvárala dojem – územná celistvosť Ukrajiny-Krym.
   ALE – Magor Magorovič uvádzal príklad – Zakarpatsko…… to je tá časť, ktorú ČSR dobrovoľne odovzdalo ZSSR a toto dobrovoľné odovzdanie Zakarpatska pripomína tak trochu pričlenenie Krymu k Ukrajine.

   Reply
 • 5. marca 2021 at 13:14
  Permalink

  Riešením by bolo aj odstúpenie celej Bratislavy. Vydýchlo by si celé Slovensko. Aj by sme boli bohatší. Vyciciavajú celé Slovensko.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *