Nezamestnanosť v Španielsku vzrástla v decembri tretí mesiac po sebe

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Madrid 5. januára (TASR) – Španielska nezamestnanosť sa na konci vlaňajška zvýšila.

Počet ľudí bez práce v decembri stúpol o 36.825 po náraste o 25.269 v novembri, uviedlo španielske ministerstvo práce. To bolo už tretie mesačné zvýšenie nezamestnanosti po sebe. Celkovo bolo v decembri bez práce 3,88 milióna ľudí.

Spomedzi jednotlivých sektorov sa nezamestnanosť v decembri znížila len v poľnohospodárstve (-1311). Najprudšie nezamestnanosť vzrástla v stavebníctve (18.496), za ktorým nasledoval priemysel (9885) a služby (8134).

Počet nezamestnaných medzi mladými ľuďmi vo veku do 25 rokov v decembri medzimesačne klesol o 2722 alebo 0,74 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *