Nezávislosť Taiwanu by podľa čínskeho ministerstva obrany znamenala vojnu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Peking 28. januára (TASR) – Nezávislosť Taiwanu by znamenala vojnu, vyhlásilo vo štvrtok ministerstvo obrany Číny po tom, čo pri rokovaniach s Taiwanom zvolilo tvrdší tón. Uviedla agentúra DPA.

„Nezávislosť Taiwanu znamená vojnu,“ povedal v Pekingu novinárom hovorca čínskeho ministerstva obrany Wu Čchien. Taiwan je podľa neho neoddeliteľnou súčasťou Čínskej ľudovej republiky. Obhajoval tiež nedávne operácie čínskeho letectva, ktoré čoraz častejšie porušujú taiwanský vzdušný priestor.

Vojenské aktivity sú „nevyhnutné na zvládnutie súčasnej bezpečnostnej situácie v Taiwanskom prielive pri obrane národnej suverenity“, uviedol hovorca. Lety označil za „vážnu odpoveď na zahraničné zasahovanie a provokácie taiwanských nezávislých zložiek“.

Čínska ľudová oslobodenecká armáda prijme „všetky potrebné opatrenia“ na potlačenie akéhokoľvek „separatistického sprisahania“, dodal.

Hovorca sa obrátil na Spojené štáty, ktoré sa zaviazali podporovať obranychopnosť Taiwanu. A dodal, že teraz, keď sa prezidentského úradu ujal Joe Biden, sú vzájomné vzťahy na „novom východiskovom bode“.

Po narastajúcom počte narušení vzdušného priestoru Taiwanu zo strany Číny vyzvali Spojené štáty Peking, aby od takéhoto konania upustil. Vlani dosiahol počet takýchto prípadov najvyššiu úroveň od krízy v Taiwanskom prielive z roku 1996, avšak po Bidenovej inaugurácii sa opäť zvýšil.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *