No uznajte, repektíve nech zhodnotí každý sám: WHO odporúča nosiť rúška v určitých prípadoch aj doma

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ženeva 2. decembra (TASR) – Ľudia by mali mať doma na tvári rúško, aby zabránili nákaze koronavírusom, keď prijmú návštevu zvonku a nemôžu udržiavať fyzický odstup. V stredu to odporučila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorú citovala tlačová agentúra DPA.

Okrem toho by mali ľudia nosiť rúško v domácnostiach počas návštevy aj vtedy, ak nie je jasné, či bola izba poriadne vyvetraná. Uvádza sa to v novom dokumente s odporúčaniami, ktorý zdravotnícka agentúra OSN v stredu zverejnila.

WHO predtým obhajovala nosenie rúšok v preplnenom prostredí, ale konkrétne podrobné odporúčania pre súkromné priestory nevydala.

Organizácia teraz tiež odporúča častejšie a rozšírenejšie používanie rúšok v zariadeniach zdravotníckej starostlivosti.

Do zoznamu ľudí, ktorí by si mali celý čas zakrývať nos a ústa, pridala aj zamestnancov úradníckeho úseku a ďalších pracovníkov.

Pacienti by mali nosiť rúška aj v situáciách, v ktorých prichádzajú do blízkeho kontaktu s ostatnými.

V prvých fázach pandémie ochorenia COVID-19 sa WHO vyjadrovala pochybovačne o rúškach a ich účinnosti a úplne ich neodporúčala dokonca ani vtedy, keď už krajiny v Európe začali napodobňovať štáty v Ázii, kde sa rúška všeobecne používajú na zabránenie šírenia prechladnutia.

WHO v stredu znovu upozornila, že rúška môžu dať ľuďom falošný pocit bezpečia, čo môže viesť k tomu, že zabudnú na ostatné kľúčové preventívne opatrenia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *