Novou riaditeľkou Divadla Nová scéna bude Ingrid Fašiangová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 20. mája (TASR) – Novou generálnou riaditeľkou Divadla Nová scéna (DNS) bude Ingrid Fašiangová. Ministerstvo kultúry (MK) SR sa tak rozhodlo v záujme zachovania fungovania divadla a dôvery k novým procesom. Informovala o tom hovorkyňa rezortu kultúry Zuzana Viciaňová.

Fašiangová bude vymenovaná do funkcie podľa zákona o divadelnej činnosti a hudobnej činnosti. „Tento postup zvolilo ministerstvo kultúry pre zachovanie plnej činnosti Divadla Nová scéna a možnosti pokračovať v plánovaných predstaveniach,“ konštatuje Viciaňová.

Hodnotiaca komisia opakovane odporučila na základe výsledkov výberového konania za riaditeľku doterajšiu šéfku DNS Fašiangovú. Ministerstvo však oznámilo, že v konaní identifikovalo konflikt záujmov, ktorý sa týkal zástupkyne zamestnancov divadla vo výberovej komisii a mal ovplyvniť aj hodnotenie. „Členovia komisie sa riadili smernicou, v ktorej neboli jasne špecifikované kroky, ako postupovať v konflikte záujmov v zmysle zachovania zámeru smernice,“ uviedla Viciaňová.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) si myslí, že smernica nemyslela na všetky situácie, ktoré môžu nastať v procese výberových konaní.
MK podľa Viciaňovej pristúpi k lepšiemu a jasnejšiemu zadefinovaniu procesov v smernici výberových konaní tak, aby v budúcnosti nedošlo ani k podozreniam z konfliktu záujmov. Do tohto procesu chce rezort zapojiť aj externé autority z neziskového sektora.

Milanová po výberovom konaní oznámila, že do funkcie vymenuje druhého najlepšieho hodnoteného Petra Oravca. Voči tomu sa ohradili nielen Fašiangová a dotknutá členka komisie Zuzana Šebestová, ale i zamestnanci DNS, ktorí označili konanie ministerstva kultúry za protizákonné.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *