Novým ministrom zdravotníctva by mal byť Vladimír Lengvarský

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Martina Kriková

Ako prvý priniesol informáciu portál Aktuality.sk. Informáciu potvrdili denníku Postoj zdroje priamo z ministerstva.

Novým šéfom rezortu zdravotníctva by mal byť vojak a lekár Vladimír Lengvarský.

Ten od leta minulého roka riadi Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku. Je nominantom ministra obrany Jaroslava Naďa.

V minulosti bol hlavným lekárom Ozbrojených síl a veliteľ Vojenského zdravotníctva. Lengvarský vyštudoval Vojenskú lekársku akadémiu J. E. Purkyňe v Hradci Králové. V roku 2008 získal titul Master of Public Health. Je špecializovaný v odbore všeobecné lekárstvo.

Informáciu o tom, že by mal byť nástupcom Mareka Krajčího ako prvý priniesol portál Aktuality.sk. Denníku Postoj ju potvrdili zdroje priamo z ministerstva zdravotníctva.

Minister obrany Jaroslav Naď dnes v relácii rádia Expres povedal, že OĽaNO už má nomináciu na post šéfa rezortu zdravotníctva. Nechcel povedať konkrétne meno, prezradil však, že nejde o politika. „Je to človek, ktorý spĺňa odborné aj morálne kvality.“

Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí odstúpil z funkcie 12. marca po tlaku koaličných strán SaS a Za ľudí. Vedením rezortu bol dočasne poverený Eduard Heger.

Zdroj: Postoj.sk, Aktuality.sk

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *