NR SR: Poslanci okolo P. Pellegriniho nesúhlasia s predĺžením núdzového stavu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 7. decembra (TASR) – Nezaradení poslanci parlamentu okolo Petra Pellegriniho nesúhlasia s možnosťou predlžovania núdzového stavu, ktorú v pondelok schválila vláda SR. Do Národnej rady (NR) SR predložia pozmeňujúci návrh, podľa ktorého by počas núdzového stavu podliehali všetky rozhodnutia vlády kontrasignácii, teda spolurozhodnutiu prezidentky. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Hlas – sociálna demokracia Patrícia Medveď Macíková.

„Je neprijateľné, aby mohla vláda ľubovoľne predlžovať núdzový stav vždy o 40 dní. Jedného dňa by ľudia napokon zistili, že pri nebezpečnej ústavnej väčšine tejto vlády by celé jedno volebné obdobie strávili v núdzovom stave,“ uviedol poslanec a líder hnutia Peter Pellegrini, pričom doplnil, že núdzový stav vníma vláda Igora Matoviča (OĽANO) hlavne ako nástroj na obmedzovanie ústavných práv Slovákov, najmä práva na zhromažďovanie.

Za nedostatočnú považuje aj poistku, podľa ktorej by predĺženie núdzového stavu musel spätne odobriť parlament. „Ak má mať takáto poistka zmysel, musí Národná rada SR rozhodnúť o predĺžení núdzového stavu vopred, a nie spätne do 20 dní. Ak by totiž napríklad na 20. deň parlament núdzový stav neodobril, tri týždne by boli obmedzované práva a slobody ľudí bez akéhokoľvek právneho základu,“ dodal.

To, že vláda namiesto riešenia zásadných otázok mimoriadne rieši predlžovanie núdzového stavu, považujú poslanci za absolútne nepochopenie života ľudí na Slovensku a ich potrieb.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *