NRSR: B. Kollár zvolal mimoriadnu schôdzu iniciovanú Smerom-SD na stredu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. apríla (TASR) – Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) zvolal na stredu (21. 4.) mimoriadnu schôdzu k pandémii nového koronavírusu, ktorú inicioval Smer-SD. Rokovanie 26. schôdze NR SR sa má začať o 14.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa predsedu NR SR Michaela Jurcová. Schôdzu zvolal šéf parlamentu v zmysle rokovacieho poriadku do siedmich dní od podania návrhu opozičných poslancov.

Schôdza sa bude týkať pandémie nového koronavírusu. Jej jediným bodom má byť návrh skupiny poslancov na prijatie uznesenia NR SR k ochoreniu COVID-19 a ďalším problematikám.

Smer-SD spolu s piatimi nezaradenými poslancami podali návrh na zvolanie schôdze počas týždňa. Po ročnom pôsobení novej vlády je podľa Smeru-SD potrebné vykonať sumarizáciu a zároveň dostať odpovede na viaceré otázky, ako napríklad nákup antigénových testov, zlyhanie vakcinačnej stratégie a podobne. Strana tvrdí, že verejnosť má právo dozvedieť sa odpovede na zásadné otázky v súvislosti s pandémiou a jej dôsledkami na zdravie, psychickú či sociálnu situáciu, stav slovenskej ekonomiky, verejných financií aj využitie prostriedkov v rámci plánu obnovy a odolnosti EÚ a ďalšie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *