NRSR: Brannobezpečnostný výbor k prípadu M. Lučanského bude vo štvrtok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. januára (TASR) – Zasadnutie členov Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť k okolnostiam zranenia a úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského bude vo štvrtok (7. 1.) od 12.00 h. Informáciu o zvolaní výboru zverejnili na webe parlamentu. Iniciovanie výboru avizovala jeho členka a exministerka vnútra Denisa Saková (nezaradená).

Poslanci, ktorí požiadali o zvolanie výboru, chcú vysvetlenia k dodržiavaniu práv Lučanského vo väzbe, „okolnosti jeho predošlého zranenia a jeho úmrtia, a k postupu kompetentných orgánov činných v trestnom konaní a Ústavu na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v Prešove“.

Saková ešte minulý týždeň avizovala, že chce požiadať aj o poskytnutie kamerových záznamov z väzničnej chodby, a tiež o zdokladovanie kompletných zdravotných záznamov.

Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) oznámila, že zriadi širokú komisiu na prešetrenie prípadu. Generálny riaditeľ ZVJS Milan Ivan odstúpil v súvislosti s pokusom Lučanského o samovraždu zo svojej funkcie.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *