NRSR: L. Drábiková: Prelomíme veto k obedom, pripomienka by nenapravila situáciu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 17. decembra (TASR) – Veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej k novele zákona upravujúcej obedy zadarmo bude prelomené. Avizovala to vo štvrtok v pléne poslankyňa za OĽANO Lucia Drábiková. Pripomienka hlavy štátu by podľa nej nevyriešila situáciu adresne. Podotkla, že minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) pripraví úpravu, ktorá zohľadní všetky skupiny detí.

Prezidentka namieta pri návrhu zákona, že sitom pomoci by mohlo prepadnúť až 47.000 detí v riziku chudoby. „Zapracovanie pripomienok pani prezidentky by spôsobilo to, že by vznikla iná nespravodlivosť,“ skonštatovala Drábiková s tým, že by vznikla skupina detí, ktoré by mali nárok aj na obedy, aj na bonus.

Krajniak dal podľa poslankyne prísľub, že sa tento zákon dopracuje. „Toto je zákon s platnosťou od augusta 2021 a dovtedy bude pripravená úprava, ktorá zohľadní všetky skupiny týchto detí tak, aby tieto deti bez obeda nezostali,“ ubezpečila.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *