NRSR: Novela, ktorá upravuje povolenia vozidiel ukončenej série, je v 2. čítaní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 8. decembra (TASR) – Maximálny počet povolení vozidiel ukončenej série pre kategórie M1 a N1 triedy 1, ktoré plnia emisné limity 6d označené písmenami DG a AM, by mohol byť dvojnásobný. Plénum Národnej rady (NR) SR v utorok posunulo do druhého čítania novelu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke z dielne rezortu dopravy. Návrh zákona poslanci prerokúvajú v skrátenom legislatívnom konaní. Novela by mala nadobudnúť účinnosť od 31. decembra tohto roka.

Za bežných okolností by sa tieto vozidlá stali po 31. decembri tohto roka autami ukončenej série, ktoré by bolo možné prihlásiť do evidencie vozidiel len na základe povolenia pre skladové zásoby, čiže povolenia dopredaja vozidiel, ktoré je limitované ich počtom. Limit sa po novom zdvojnásobí pre nepriaznivú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

„Prvá vlna pandémie spôsobila, že nové vozidlá s touto emisnou normou boli predajcom v SR dodané s oneskorením, zväčša až po letných prázdninách, keď sa v SR začala druhá vlna pandémie, počas ktorej boli vládou SR prijímané opatrenia na obmedzenie mobility občanov, ktoré vyvrcholili obmedzením slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania,“ napísal rezort dopravy vo vládnom materiáli. Tieto opatrenia podľa slov rezortu spôsobili, že došlo k poklesu predaja nových vozidiel, čo spôsobilo, že predajcom nových vozidiel ostane k 31. decembru tohto roka na skladoch väčšie množstvo vozidiel, ktorých počet prekročí limit áut, ktoré môžu byť povolené pre skladové zásoby.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *