NRSR: Novela zákona o neprimeraných podmienkach sa presúva na ďalšiu schôdzu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 17. marca (TASR) – Vládny návrh zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami sa presúva na ďalšiu riadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR. Požiadal o to minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽANO). Oznámil to v stredu v pléne podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO).

Novelu zákona o neprimeraných podmienkach posunula NR SR začiatkom februára do druhého čítania. Na aktuálnej schôdzi tak o právnej norme mal parlament definitívne rozhodnúť.

Návrh zákona hovorí o tom, že okruh skutkových podstát neprimeraných podmienok v obchode s potravinami by sa mal rozšíriť, zakotviť sa má cezhraničná spolupráca ministerstva pôdohospodárstva s orgánmi presadzovania práva v ostatných členských štátoch EÚ a Európskou komisiou.

Novelu kritizovali opozičné strany, ale napríklad aj Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK). Mičovský následne predstavil spolu s poslancami pozmeňujúci návrh k novele. Avizovali, že sa má zaoberať privátnymi značkami, súčasne mal ponechať zákaz predaja pod nákupnú cenu.

Do programu schôdze zároveň pribudol aj vládny návrh zákona, ktorým sa v súvislosti s druhou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 menia a doplňujú niektoré zákony z oblasti zdravotníctva. Zjednodušiť by sa mohol napríklad vstup do pracovného procesu zdravotníkom zo zahraničia, ktorí by v slovenských nemocniciach pomáhali v boji s pandémiou. Návrh rieši aj otázku použitia nosových rýchlotestov určených na profesionálne použitie aj nezaškolenými osobami.

Program sa rozšíril aj o novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. Žiadosť o odklad daňového priznania by podľa nej mohli daňovníci posielať aj elektronicky e-mailom. Materiál zároveň predlžuje uplatňovanie nulovej sadzby dane z pridanej hodnoty na respirátory triedy FFP2 a FFP3 do 30. júna a prináša aj ďalšie zmeny. Vláda navrhla prerokovať novelu zákona v skrátenom legislatívnom konaní.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *