NRSR: Poslanci pokračujú v rokovaní o návrhu súvisiacom s núdzovým stavom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 10. decembra (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok ráno pokračujú v rokovaní 18. schôdze návrhom novely ústavného zákona o bezpečnosti štátu, podľa ktorého by sa mohol vyhlásený núdzový stav opakovane predlžovať najviac o 40 dní. Schváliť by to však musel parlament. Poslanci o novele rokujú v skrátenom legislatívnom konaní.

Vláda tento krok zdôvodňuje poznatkami z praxe a nemožnosťou objektívne vyriešiť situáciu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu počas núdzového stavu trvajúceho najviac 90 dní. Opakované predĺženie núdzového stavu by však musel parlament odobriť najneskôr 20 dní odo dňa účinnosti predĺženého núdzového stavu. Ustanoviť sa majú aj obmedzenia a povinnosti pre núdzový stav vyhlásený z iného dôvodu ako z dôvodu ohrozenia života a zdravia v súvislosti so vznikom pandémie.

Poslancov vo štvrtok ešte čaká aj návrh zákona o rozpočtovej zodpovednosti.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *