NRSR: V úvode hneď je na programe výzva (poslancov SMERU – SD) trom najvyšším ústavným činiteľom informovať, v akom stave je Slovensko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 19. marca (TASR) – Poslanci parlamentu pokračujú v piatok v rokovaní. V úvode štvrtého dňa 25. schôdze sa venujú uzneseniu, ktoré predložil opozičný Smer-SD. Podpredseda NR SR Juraj Blanár (Smer-SD) vysvetlil, že ním žiadajú premiéra Igora Matoviča (OĽANO), prezidentku SR Zuzanu Čaputovú a šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby okamžite predstúpili pred verejnosť a informovali o stave, v ktorom sa Slovensko nachádza. Poukázal na závažnosť situácie aj v súvislosti so Slovenskou informačnou službou (SIS), koronakrízou aj koaličnou krízou. Poznamenal, že občania by mali poznať pripravované opatrenia vlády, ktoré by mali platiť po 21. marci.

Parlament podľa neho musí v mene občanov žiadať garancie, že obyvatelia sú dostatočne chránení pred dôsledkami pandémie aj vzhľadom na súčasnú situáciu. Rovnako má podľa neho tlačiť na vládu, aby konala a informovala občanov o ďalších krokoch. Podčiarkol, že nielen vláda, ale aj parlament je v neustálom chaose. Argumentuje častou neprítomnosťou predkladateľov návrhov v pléne NR SR, kvôli čomu museli počas týždňa viackrát preložiť niektoré body programu a prerušiť schôdzu.

Plénum by sa malo v piatok zaoberať vládnym návrhom zákona, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR. Návrh, ktorý zaradili do programu aktuálnej schôdze, počíta s vytvorením schémy pomoci pre oblasť cestnej dopravy. Vláda navrhuje, aby parlament prerokoval právnu normu v skrátenom legislatívnom konaní.

V piatok majú rokovať o uznesení vychádzajúcom z petície Za klímu, za budúcnosť. NR SR má o petícii rokovať symbolicky v deň celosvetového klimatického štrajku.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *