NS SR vylúčil verejnosť z verejného zasadnutia v kauze televíznych zmeniek

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 11. januára (TASR) – Najvyšší súd (NS) SR v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou vylúčil verejnosť z verejného zasadnutia v kauze televíznych zmeniek, ktoré je naplánované na utorok (12. 1.) a stredu (13. 1.). Neprávoplatne odsúdení boli v tejto kauze podnikateľ Marian K. a bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol R. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Odvoláva sa pritom na zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID–19 v justícii. Súd je povinný vyhotoviť zvukový záznam z celého verejného zasadnutia, „ktorý komukoľvek a bezodkladne sprístupní po skončení sa pojednávania, hlavného pojednávania alebo verejného zasadnutia“.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku minulý rok neprávoplatne odsúdil Mariana K. a Pavla R. na 19-ročné tresty odňatia slobody. NS SR bude rozhodovať o odvolaní sa oboch procesných strán – teda obžalovaných aj dozorového prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jána Šantu.

Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Á., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Získali by tak 69 miliónov eur. Vo veci Štefana Á. otvoril ŠTS v Pezinku pojednávanie 20. novembra.

Marian K. je zatiaľ jesenným verdiktom ŠTS neprávoplatne oslobodený spod obžaloby z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Odvolaním prokurátora sa bude zaoberať NS SR. Pavol R. je zase obžalovaný s členmi slovenského podsvetia aj z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej. V tomto prípade je najbližšie pojednávanie naplánované pred Okresným súdom Bratislava II na začiatok februára.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *