Obchodný schodok USA v októbri vzrástol, zvýšil sa aj deficit v obchode s Čínou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 4. decembra (TASR) – Obchodný deficit USA zaznamenal v októbri rast takmer o 2 % na viac než 63 miliárd USD. Zvýšil sa aj politicky citlivý obchodný schodok USA s Čínou a Mexikom.

Ako v piatok informovalo americké ministerstvo obchodu, na ktoré sa odvolala agentúra AP, obchodný deficit USA dosiahol v októbri 63,1 miliardy USD (51,93 miliardy eur). V porovnaní so septembrom to predstavuje rast o 1,7 %.

Vývoz sa síce zvýšil, zároveň však vzrástol aj dovoz. Hodnota exportu dosiahla v októbri 182 miliárd USD, čo znamená rast o 2,2 %. Hodnota dovozu predstavovala 245,1 miliardy USD a rast o 2,1 %, pod čo sa najviac podpísal dovoz autokomponentov.

Zvýšil sa aj citlivý obchodný deficit s Čínou a Mexikom. V prípade Číny vzrástol o 9 % na 26,5 miliardy USD a v prípade Mexika sa deficit zvýšil o 10 % na 11,8 miliardy USD.

Za 10 mesiacov tohto roka dosiahol celkový deficit v zahraničnom obchode USA 536,7 miliardy USD. V porovnaní s 10 mesiacmi minulého roka to predstavuje rast o 9,5 %.
(1 EUR = 1,2151 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *