Obedy pre deti v školách zrušili, ale na gumovanie mozgov do Bieloruska, posiela peniaze už aj Gröhling

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 19. mája (TASR) – Bieloruskej občianskej spoločnosti poskytlo Slovensko prostredníctvom rozvojovej spolupráce 119.185 eur. Ministerstvo školstva spolu s vysokými školami udelilo tiež 20 štipendií bieloruským študentom. Vyplýva to z materiálu z dielne Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR, ktorý zobrala v stredu vláda na vedomie.

Peniaze putovali na podporu projektov v rámci budovania nezávislej žurnalistiky, na podporu obetí represálií vo forme príspevku na právnu pomoc, zdravotnú a psychologickú starostlivosť.

Rezort diplomacie približuje, že 11 bieloruských študentov študuje slovenský jazyk online formou v študijnom programe Centra ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Z nich už dvaja študujú priamo na SR. „Ostatným študentom sú postupne udeľované povolenia na pobyt na účel štúdia a postupne budú môcť pricestovať na Slovensko,“ uvádza sa v materiáli. Piati študenti získali podľa MZVEZ štipendium v čase, keď už študovali na slovenských vysokých školách a riadne pokračujú v štúdiu.

Slovensko vytvorilo minulý rok fond na podporu bieloruskej občianskej spoločnosti v nadväznosti na neslobodné, nedemokratické a zmanipulované prezidentské voľby. Rezort slovenskej diplomacie navrhol vyčleniť na podporu bieloruských občanov, ktorí sa stali obeťami represálií, finančnú čiastku 250.000 eur.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Obedy pre deti v školách zrušili, ale na gumovanie mozgov do Bieloruska, posiela peniaze už aj Gröhling

  • 19. mája 2021 at 15:11
    Permalink

    Prečo nepodporíte slovenské deti a slovenských študentov v posilňovaní vlastenectva a pravdivých informáciách o najnovších dejinách? Kto vám dal súhlas z našich daní podporovať rozvrat cudzieho štátu?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *