Obrovský škandál: Čaputová a vládni predstavitelia dnes na Slavíne kruto ponížili protifašistických bojovníkov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ľuboš Blaha (SMER-SD) informoval, čo sa dnes na Slavíne udialo:

FB Ľuboš Blaha: “Prepáčte, priatelia, ale nemám slov. Práve mi volali kamaráti, ktorí dnes boli na Slavíne v čase, keď dávali vence najvyšší ústavní činitelia. A stalo sa niečo, čo sa nestalo nikdy.”

 1. Na slávnostné kladenie vencov prišli ako vždy aj naši odbojári – tí, ktorým vďačíme za mier a za slobodu. Tí, bez ktorých by sme neboli. Naši hrdinovia.
 2. Slovenský zväz protifašistických bojovníkov každý rok kladie vence spoločne s delegáciami z prezidentského paláca, parlamentu aj vlády. Spoločne. Je to prejav úcty voči našim odbojárom.
 3. Dnes takúto možnosť nedostali. Na Slavín prišli papaláši na čele s prezidentkou Čaputovou. A ako mi s roztraseným hlasom práve volali ľudia, vládni protokolisti bezočivo odstavili protifašistických bojovníkov, vrátane účastníkov odboja a nedovolili im klásť vence.
 4. Museli potupne čakať, kým vence položia Čaputová, Kollár a Naď a až potom, keď papaláši nasadli do svojich limuzín, skutočných hrdinov láskavo pripustili k pamätníku. Ani im ruky nepodali. Ani pohľadom nezavadili.
 5. Toto tu naozaj nebolo nikdy. Chodím na Slavín každý rok a vždy sme počas našich vlád kládli vence spoločne s protifašistickými bojovníkmi. Účastníci odboja mali vždy pripravené čestné miesto pri pamätníku.
 6. Je to prejav elementárnej úcty voči našim odbojárom. Stisnúť ruku starčekovi, ktorý zodvihol zbraň za našu slobodu – preboha, už ani toto táto arogantná vláda nedokáže? Aj toto vám prišlo zaťažko, pani Čaputová?
 7. Môžete sa vyhovárať na pandémiu, môžete sa vyhovárať na Covid, ale nič by sa nestalo, keby ste okrem ústavných činiteľov pustili k Slavínu spolu s Vami aj jednu delegáciu navyše – našich drahých protifašistických bojovníkov.
 8. Je to neuveriteľne bolestivé gesto. Symbol toho, ako je vláda odrezaná od národa. Ako si neváži skutočných hrdinov. To oni nás zachránili, nie mladá liberálka Čaputová!
 9. Nerozumiem, ako môže v takýchto chvíľach prezidentka myslieť len na seba a vlastnú sebaprezentáciu. Toto si naši hrdinovia nezaslúžia. Ľudia, čo mi volali, mali slzy na krajíčku. Takto sa im otočiť chrbtom, takto ich ponížiť.
 10. Vyzývam prezidentku Čaputovú a ďalších papalášov, čo dnes boli na Slavíne, aby sa im okamžite ospravedlnili za svoju aroganciu a bezohľadnosť.
 11. My, strana Smer, sme sa so všetkou úctou poklonili pamiatke našich osloboditeľov a vyjadrili vďaku našim odbojárom aj ruskému národu. Vďaku Červenej armáde.
 12. A áno, viacerí z nás prídu aj zajtra o 11.00, keď bude klásť vence Veľvyslanectvo Ruskej federácie. 9. máj je deň, kedy si víťazstvo nad fašizmom pripomína národ, ktorý nás oslobodil – je našou morálnou povinnosťou pripomenúť si ho s nimi.

Som presvedčený, že 9. mája sa na Slavíne nikto odbojárom a skutočným hrdinom nebude vysmievať tak, ako to dnes spravila arogantná vláda.

Česť pamiatke našich osloboditeľov!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Obrovský škandál: Čaputová a vládni predstavitelia dnes na Slavíne kruto ponížili protifašistických bojovníkov

 • 8. mája 2021 at 21:15
  Permalink

  Táto špina a banda hnusná liberálna sa už nezmestí do kože!Tá talpa z prezidentského paláca si robí čo chce,myslí si že jej patrí celé Slovensko ale je na veľkom omyle!ľudia už majú dosť tejto blonďatej smetiarky dosadenej americkou ambasádou a SS-CIA!To nie voliči ju dosadili tam kde nemá byť,ale americký fašisti tak isto ako aj zmanipulovali voľby do NRSR!Toto čo sa robí na Slovensku nemá nič spoločné s demokraciou ale tvrdým zahraničným vmiešavaním sa do zvrchovanej republiky ovšem ak sa ešte o Slovensku dá hovoriť ako o zvrchovanom štáte!prejde pár rokov a liberálny bastardi budú oslavovať fašistov ako bojovníkov proti komunizmu!Verte že aj toho sa dočkáme!

  Reply
  • 9. mája 2021 at 9:21
   Permalink

   Vláda odrezaná od národa…
   Vystihli ste to, pán Blaha.

   Reply
 • 9. mája 2021 at 9:02
  Permalink

  Nejako extra by som sa nad tým nevzrušoval. Samozrejme, že je potrebné na to poukázať a patrične okomentovať. Ale realita je taká, že tá špinavá banda NEOLIBERÁLNYCH FAŠISTOV z BA a blízkeho okolia už tak na „nasrali“ ľudí, že naprieč vekovými kategóriami, naprieč celým Slovenskom už ich väčšina má za špinavý ODPAD. Ich oddelovanie sa od ľudí je preto logické. Vedia, že aké sú názory ľudí a preto jednoducho neriskujú, že im budú ľudia svoje názory vyjadrovať verejne. Uvidíme, či sa FAŠISTOM podarí úplne ZMARIŤ referendum. Pokiaľ nie, tak o výsledok sa fakt nebojím. A pokiaľ ho ZMARIA, tak do konca roka budeme písať novú históriu, čo sa týka „defenestrácií“…

  Reply
 • 9. mája 2021 at 10:09
  Permalink

  Jsem z Čech ale jsem Čechoslovák, po prezidentských volbách na Slovensku mnozí u nás tvrdili, že by chtěli raději slovenskou prezidentku a že Slovákům závidí, že oni mají Čaputovou a my Zemana. Ale musím říci, že Zeman ač na vozíku se podobného lapsusu nedopustil. On dobře ví koho si je nutné vážit.
  Jsem rád za našeho prezidenta.

  Reply
 • 9. mája 2021 at 10:41
  Permalink

  Sú posratí ! Boja sa blízkosti občanov !Boja sa ,že by veteráni reagovali na túto fašistickú svoloč po svojom !!!!!!

  Reply
 • 9. mája 2021 at 11:29
  Permalink

  Ja som zo Slovenska a hambim sa za nasu prezidentku. Nevazit si ludi, ktori sa jej postarali o buducnost je hamba na sto rokov. Ale oni hambu nepoznaju, zatrasu sa a zhodia ju zo seba, a este sa potlapkaju po pleci , ako to dobre robia. Ze ludia s nimi nesuhlasia, ich vobec netrapi aj ked ludia su ich zamestnavatelia. Hamba.

  Reply
 • 9. mája 2021 at 20:45
  Permalink

  Americky fašisti ?Ste to teda zabili! Asi by ste si mali naštudovať čo to slovíčko znamená.
  Ale úctu si zväz protifašistických bojovníkov určite zaslúži a je smutné že hlava štátu si to neuvedomuje!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *