Obvineného podnikateľa Jozefa B. hospitalizovali v ružinovskej nemocnici

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 3. februára (TASR) – Podnikateľa Jozefa B., ktorý je obvinený v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Mýtnik, v utorok (2. 2.) vo večerných hodinách hospitalizovali v ružinovskej nemocnici v Bratislave z dôvodu jeho zlého zdravotného stavu. Pre TASR to potvrdil jeho obhajca Ľudovít Štanglovič.

Zlý zdravotný stav bol podľa slov advokáta známy orgánom činných v trestnom konaní od počiatku. Jozef B. vypovedal na NAKA v budove Prezídia Policajného zboru (PZ) v utorok takmer šesť hodín od 10.00 h a následne ho potom polícia zadržala.

Podľa obhajcu podnikateľ kategoricky poprel spáchanie skutkov. „Čo sa týka dôkaznej situácie, sme toho názoru, že vznesené obvinenie bolo minimálne predčasné, respektíve nedôvodné,“ zdôraznil.

„Vzhľadom na dôkaznú situáciu, ktorá momentálne v tejto trestnej veci môjho mandanta je, očakávame, že pokiaľ to nie je politická kauza, politicky motivovaná, dôjde k zrušeniu uznesenia v časti vznesenia obvinenia voči môjmu mandantovi,“ povedal Štanglovič.

Podnikateľ poslal v piatok (29. 1.) do médií vyhlásenie, kde všetky obvinenia odmieta a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní. Zároveň sa vzdal výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV. NAKA zadržala v rámci piatkovej akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka I., ako aj podnikateľovho brata Petra B. Oboch vzal Špecializovaný trestný súd v Pezinku v pondelok (1. 2.) do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *