Od Čaputovej sme sa opäť nič zásadné nedozvedeli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 3. marca (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou. Povedala to po stretnutí so zástupcami strán SaS a Za ľudí, ktorí volajú po zmenách aj po rekonštrukcii vlády. Prezidentka pripomenula, že sama dlhodobo hovorí o potrebe zmien štýlu vládnutia a sebareflexie kabinetu.


      „Rokovania v koalícii budú pokračovať. Veľmi si želám, aby takáto miera zhody o potrebných zmenách bola medzi všetkými štyrmi koaličnými partnermi,“ povedala hlava štátu. Na stretnutí ju podľa jej slov koaličné strany informovali o tom, ako intenzívne vnímajú potreby zmien a spôsoby, ako ich dosiahnuť. Prekvapila ju zhoda medzi dvoma partnermi.


      Prezidentka sa v stredu popoludní stretla s predsedom SaS Richardom Sulíkom, ministrami za SaS, šéfkou Za ľudí Veronikou Remišovou a zástupcami strany. Sulík po stretnutí vyhlásil, že rekonštrukcia vlády by mohla upokojiť a zlepšiť situáciu.


      V koalícii je už dlhší čas napätie, pnutie teraz vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať premiér Igor Matovič (OĽANO) s ruskou stranou. Za ľudí a SaS sú proti používaniu vakcíny, ktorá nemá registráciu v Európskej únii. Za ľudí už prišla o dvoch poslancov, hrozia jej ďalšie odchody. Remišová nevylúčila ani možnosť rozpadu vládnej koalície. Sulík aj Remišová hovoria o potrebe prijať zásadné rozhodnutia.


      Predseda parlamentu a šéf koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár pozval predstaviteľov OĽANO, SaS a Za ľudí v stredu o 17.00 h do Národnej rady SR, aby si sadli za jeden stôl a diskutovali.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Od Čaputovej sme sa opäť nič zásadné nedozvedeli

 • 3. marca 2021 at 19:40
  Permalink

  Studnica múdrosti!
  Ona si želá, ona verí, ona dúfa, ale NIČ NERIEŠI.

  Reply
 • 3. marca 2021 at 20:21
  Permalink

  A čo čakate od handrovej babiky na spagatikoch, za ktore taha US Ambasy a Open Society Institut ???

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *