„Odborník“ Matovič chce zrejme prekonať Mikloša. Riešenie jeho neschopnosti vidí vo zvyšovaní daní a odvodov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. mája (TASR) – V blízkej budúcnosti sa Slovensko stane najrýchlejšie starnúcou krajinou Európskej únie (EÚ), čo je z pohľadu verejných financií zásadný problém. Upozornil na to minister financií a líder OĽANO Igor Matovič. Avizoval zároveň prípravu finančného plánu.


      Od Nežnej revolúcie klesla podľa jeho slov na Slovensku výrazne pôrodnosť. „Ak porovnáme počet detí, ktorý sa narodil – s pôrodnosťou v roku 1989, nenarodilo sa nám viac ako 600.000 detí, ktoré nám budú veľmi chýbať,“ skonštatoval na sociálnej sieti Matovič s tým, že počty dôchodcov sa budú zvyšovať, ale medzi pracujúcich bude pribúdať výrazne menej mladých ľudí.


      Z pohľadu verejných financií je to podľa neho zásadný problém, keďže na čím ďalej tým viac dôchodkov bude zarábať čím ďalej tým menej zamestnancov.  „Ak vychádzam z predpokladu, že cesta vyšším zadlžením bude zarúbaná, migrantov nechceme, kradnúť sa nebude a šetriť už nebude kde, tak jediný zdroj na financovanie viac dôchodkov z menej miezd budú vyššie dane a odvody,“ uviedol minister. Priznal však, že to následne môže zo Slovenska vyhnať ešte viac ľudí.


      Ako tvrdí, je možnosť pokúsiť sa aj o „zázrak v poslednej chvíli“ a urobiť zo Slovenska krajinu, kde sa mladí nebudú báť založiť si rodinu a rodina sa nebude báť prijať ďalšie dieťa. Matovič avizuje, že v tejto veci pripraví finančný  plán.


      Rezort financií sa plánuje v tomto roku zaoberať daňovo-odvodovou reformou. Premiér Eduard Heger (OĽANO) tento týždeň vyhlásil, že sa daňovo-odvodové zaťaženie zvyšovať nebude. Zvyšovanie daní ale na druhej strane jednoznačne nevylúčil. „Daňová reforma ak príde, tak preto, aby bola prospešná pre občanov,“ povedal.


      Koaličná strana SaS chce v rámci diskusie o novom programovom vyhlásení vlády presadiť aj znižovanie daní a odvodov. Hovorí napríklad aj o zakomponovaní daňovej brzdy do zákona o rozpočtovej zodpovednosti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “„Odborník“ Matovič chce zrejme prekonať Mikloša. Riešenie jeho neschopnosti vidí vo zvyšovaní daní a odvodov

  • 1. mája 2021 at 20:16
    Permalink

    Jasná a jednoznačná odpoveď, ale aj dôkaz o masovej vražde. Preto nie Sputník V, preto nie Ivermektín, preto muselo zomrieť 12 000 ľudí, väčšinou dôchodcov.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *