Ombudsmanka M.Patakyová ocenila tých,ktorí sa zasadzujú za ochranu ľudských práv. Zrazu, ale keď sa bolo potrebné postaviť k ľudským právam pri ,,certifikátoch“?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 10. decembra (TASR) – Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová sa pri príležitosti štvrtkového Medzinárodného dňa ľudských práv poďakovala a ocenila osobnosti a organizácie, ktoré sa podieľajú na ochrane ľudských práv. Ocenenými sú organizácia Človek v ohrození, Waldemar Švábenský, ktorý organizuje Festival podľa Gabriela, priekopníčka paliatívnej medicíny Kristína Križanová, Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, organizácie Prima a Stopa, venujúce sa ľuďom bez domova, a in memoriam Ondrej Pavella, jeden zo zakladateľov technického odborného školstva, ktorý bol autorom projektu realizácie pamätného kríža zhotoveného z delostreleckých nábojníc na počesť rómskym obetiam holokaustu v Dubnici nad Váhom.

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu malo dovzdávanie netradičný priebeh, udialo sa v online formáte a ombudsmanka o tom informovala prostredníctvom videa na sociálnych sieťach. Patakyová zároveň zvýraznila špecifikum tohtoročného pamätného dňa, pripomínajúceho už 72. výročie od prijatia Všeobecnej deklarácie ľudských práv. „Dôležitosť ochrany základných práv je umocnená o to viac, že tento rok je poznačený zvládaním pandémie ochorenia COVID-19. Činnosť osobností a organizácií, ktoré sa aj napriek tejto mimoriadne náročnej situácii zasadzujú za ochranu ľudských práv, považujem za veľmi významnú,“ uviedla

Patakyová odovzdávala v roku 2020 ocenenia štvrtýkrát ako pokračovanie tradície udeľovania poďakovaní, ktorú v roku 2015 zaviedla bývalá verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *