Ombudsmanka Patakyová ,,tlieska“ Kolíkovej, že zriadila komisiu. Jej neodstúpenie z funkcie jej zjavne neprekáža.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 30. decembra (TASR) – Zriadiť širokú prierezovú komisiu na prešetrenie pokusu o samovraždu policajného exprezidenta Milana Lučanského považuje verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová za správny krok. Zároveň ocenila, že súčasťou bude aj jej úrad.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) v stredu oznámila, že prípad Lučanského bude preskúmaný komisiou. „Považujem za dôležité, aby bola celá vec riadne preskúmaná a vítam, že ministerka spravodlivosti zriaďuje širokú prierezovú odbornú skupinu. Je nevyhnutné, aby bolo prešetrovanie nezávislé a práve zloženie skupiny ho má zaručiť,“ reagovala Patakyová

Víta, že súčasťou komisie má byť aj úrad verejného ochrancu práv či zástupca výboru Rady Európy zameraného na zabránenie mučenia a neľudského či ponižujúceho zaobchádzania alebo trestania. „To zabezpečí medzinárodný prvok v preskúmavaní,“ uviedla Patakyová. Bude preto akceptovať oslovenie na poverenie svojho zástupcu za člena komisie.

Kolíková chce, aby komisiu tvorili aj zástupcovia opozície, prezidentky a Slovenskej advokátskej komory. Komisia má preskúmať, či v prípade pokusu o samovraždu Lučanského nedošlo k pochybeniu zo strany Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ombudsmanka Patakyová ,,tlieska“ Kolíkovej, že zriadila komisiu. Jej neodstúpenie z funkcie jej zjavne neprekáža.

  • 30. decembra 2020 at 19:02
    Permalink

    Ja budem “tlieskať”, keď táto ……. odíde do zabudnutia.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *