Opatrenia vlády Igora Matoviča sú chaotické…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ilustračný obrázok: https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.O_6579-b

Opatrenia vlády Igora Matoviča sú chaotické a sú výrazným znakom činnosti celej chaotickej vlády.

Premiér označil tých občanov, ktorí sa dajú otestovať za zodpovedných. Tých, čo nemajú v úmysle sa dať otestovať, označil za nezodpovedných. Dovolím si tvrdiť, že v prvom rade je nezodpovedná celá vláda aj s Matovičom. Matovič totiž pozabudol na to, že opatrenia proti Covidu 19, ktoré mal urobiť v priebehu roka, neurobil. Čo urobila vláda koncom mája a začiatkom júna, keď sa v poľských a českých baniach vyskytli tisícky nakazených baníkov? Podotýkam, že v blízkosti slovenských hraníc.   Nič !!! Čo urobila vláda v priebehu dovolenkového obdobia, keď sa začali objavovať množstvá nakazených v populácii od 20 do 40 rokov? Nič!!!  Ľudia cestovali a donášali na Slovensko neželané „darčeky“. Myslela si vtedy vláda so všetkými „pomocnými“ štábmi, že sa nás to netýka? Alebo že je to v poriadku? Určite to v poriadku nie je. Ibaže ak by bola druhá vlna tzv. pandémie naplánovaná, čo je vysoko pravdepodobné. A tak sa nám Covid pekne potichučky šíril, až si v septembri vláda povedala, že už je načase prijať opatrenia proti nákaze. Organizovalo sa zasadnutie rôznych štábov, vlády, poradných orgánov a hľadali sa východiská. Všetko súbežne so strašením ľudí a pripravenou propagandou na testovanie ľudí. Každodenné masírovanie mozgov ľudí malo za následok vyvolanie strachu z následkov rozšírenia infekcie, za  ktoré plnú zodpovednosť nesie vláda SR svojou nečinnosťou v čase, keď mala prijímať okamžite efektívne opatrenia. Matovičova vláda si vybrala cestu reštrikcií a potrestania občanov za svoju neschopnosť. Rozhodla sa pre celoplošné testovanie, nakúpila testy, ktoré len čiastočne odhalia prítomnosť vírusu v organizme človeka. Antigénové testy zachytávajú ľudí, ktorí sú infekční, ale nezachytáva tých, ktorí sú pozitívni. Teda ľudia, ktorí sú pozitívni, po pretestovaní dostanú negatívny certifikát, ktorý v skutočnosti potvrdzuje, že nie sú infekční, ale môžu byť pozitívni. Ľudia si pritom myslia, že sú zdraví, čo však nemusí byť pravda. Antigénové testy nemusia odhaliť až polovicu infikovaných, pričom je tu aj riziko falošných výsledkov, keďže testy reagujú aj na antigény iných vírusov.

 Pri zabezpečení zdravia človeka nesmú zohrávať úlohu peniaze. Zvlášť pri hroziacej pandémii. Preto sa oprávnene môžeme opýtať Matovičovej vlády, prečo nakúpila málo efektívne antigénové testy a nie omnoho presnejšie PCR testy. Namieste je aj otázka, kto na tejto zákazke zarobil z ľudí blízkych vláde, vrátane Igora Matoviča. Viac si možno prečítať tu:

Pred časom sa vyrojili tzv. investigatívni novinári, ktorí „búšili“ do Ficovej a Pellegriniho vlády. S príchodom vlády Igora Matoviča investigatívni novinári sa niekam vytratili. Alebo už svoju úlohu splnili a stali sa z nich „slušní“ novinári? Čo tak prešetriť transparentnosť nákupu antigénových testov s cieľom zistenia, kam plynuli peniaze za nákup? Nákup testov prebiehal za podivných podmienok a netransparentnosť nákupu nemožno vylúčiť. Treba uznať, že premiér Matovič má divadelné sklony, keď pateticky vyhlásil, že podá demisiu v prípade, že sa ľudia celoplošne nebudú chcieť dať otestovať. V tomto štádiu vývoja situácie si to môže dovoliť lebo ľudia sa tak propagáciou Covidu 19 vystrašení, že väčšina sa otestovať dá. Matovič neváhal strašiť ľudí aj tzv. lockdownom v prípade, že by sa celoplošné testovanie neuskutočnilo.  Otázkou tiež je, prečo vláda nezverejňuje tzv. „tajné“ skutočnosti zo svojich zasadnutí s krízovým štábom. Ľudia majú mať právo na všetky závažné informácie.

Priam komicky pôsobí exhibicionizmus Matoviča a ďalších ministrov pri osobnej účasti na testovaní ľudí na Orave a Bardejove. Predvádzanie sa v maskáčoch, ochranných oblekoch im má zvýšiť tzv. PR (Public Relations) na verejnosti a poukázať na ich „obetavosť“. V skutočnosti to budí dojem, že Covid 19 nie je až taký nebezpečný, keď vládni predstavitelia vyhľadávajú situácie, v ktorých sa môžu nakaziť. Nehovoriac o tom, že na tlačovkách už síce nie sú nalepení na seba ako sardinky, ale v žiadnom prípade nemožno hovoriť o dvojmetrových bezpečnostných odstupoch.  V televízii možno tiež vidieť ako sa majú pred testovaním ľudia vysmrkať a odkašľať si. A kam majú dať vreckovku. Všetci tak robia na jednom mieste!!! Koľko ľudí sa tam vystrieda? Chorých aj zdravých? Koľko zdravých sa tam môže nakaziť?

Veľmi zarážajúca skutočnosť je aj to, že kým Matovičova vláda trestá občanov za svoje zlyhanie, nerobí opatrenia, ktoré logicky treba v tomto štádiu urobiť:

  1. Použitie regionálneho lockdownu a odtestovanie ľudí v ohniskách nákazy.
  2. Zaviesť kontroly na hraniciach. Nakazených ľudí poslať do karantény.
  3. Vrátiť sa k odsledovaniu kontaktov nakazených. Táto potreba bola ťažko zanedbaná.
  4. Poskytnúť najviac ohrozeným skupinám prostriedky na nákup vitamínov, podporných imunoliečiv, vrátane pomôcok ako napr. použitie infračervervenej lampy.
  5. Objasniť občanom ako prebieha liečba v nemocniciach a či sa napr. používajú pri liečení pacientov lieky ako napr. SNG001, remdesivir alebo avifavir.

Nezodpovedanou otázkou je aj to, čo vedia Číňania a čo my nie… Ako je totiž možné, že v krajine s takou obrovskou populáciou ako je Čína si s Covidom 19 relatívne hravo poradili a u nás Matovičova vláda dosiaľ nenašla alebo nechcela nájsť recept? A prečo? Treba zarobiť na nešťastí ľudí?

Na záver treba skonštatovať, že Matovičova vláda nezvládla situáciu v boji s Covidom a je najvyšší čas, aby odstúpila… A následne preveriť transparentnosť finančných transakcií pri kúpe testov…

Z mesta SNP Ivan Štubňa

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/ako-antigenove-testy-na-covid-19-funguju-a-kedy-odhalia-najviac-nakazenych

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/cina-koronavirus-peking-ujgurove-covid-pandemie-ekonomika-analyza-tchaj-wan_2010170600_eku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Opatrenia vlády Igora Matoviča sú chaotické…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *