Orbán: Po Veľkej noci začneme otvárať reštaurácie, obchody a kaderníctva

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Budapešť 2. apríla (TASR) – Očkovanie proti novému druhu koronavírusu prebieha v Maďarsku vyhovujúcim tempom, preto bude po veľkonočných sviatkoch možné zmierňovať karanténne opatrenia. Povedal to v piatok predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió.

Jeden až dva dni po sviatkoch bude zaočkovaných už dva a pol milióna ľudí, preto bude plánovaným spôsobom bude možné otvoriť obchody a sektor služieb, dodal Orbán. Zdôraznil ale, že počet zákazníkov v jednotlivých obchodoch a zariadeniach služieb bude obmedzený v závislosti od ich rozlohy.

„Ak si niekto myslí, že britskú mutáciu koronavírusu je možné zastaviť zákazmi a zatváraním, mýli sa – je ju možné iba spomaliť. To, čo fungovalo v prvej a druhej vlne, v prípade tohto variantu vírusu už nefunguje,“ zdôraznil.

Do budúceho piatka budú podľa jeho slov môcť byť zaočkovaní všetci zaregistrovaní vo veku nad 65 rokov a nastane obdobie, keď bude k dispozícii viac očkovacích látok než registrovaných žiadateľov o očkovanie. Vtedy príslušné orgány preveria možnosti očkovania mladých ľudí vo veku od 16 do 18 rokov. Pri zaočkovaní 3,5 milióna ľudí, čo by sa mohlo dosiahnuť do konca apríla, vláda zváži možnosti benefitov pre tých, ktorí sa dali zaočkovať. To by mohlo motivovať tých, ktorí ešte neboli zaočkovaní, uzavrel Orbán.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Orbán: Po Veľkej noci začneme otvárať reštaurácie, obchody a kaderníctva

  • 2. apríla 2021 at 21:44
    Permalink

    Prajem všetkým birmovaným komunistom Bohom požehnané Veľkonočné sviadky. Budte pokojný dajte sa zaočkovať. Predčastné voľby sú zbytočné, dbajte aby sa naša spoločnosť očistila od korupcie, platilo právo a sudcovia bali neúplatný. Len to potrebuje Slovensko nič viac.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *