Oznámenie: MK SR: Informácia o zmene v komisii výberového konania na generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 11. decembra (TASR) – Informujeme vás o zmene v zložení výberovej komisie v rámci výberového konania na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla. Z dôvodov súvisiacich s pandémiou odstúpil člen výberovej komisie Viliam Klimáček, dramatik, režisér, umelecký šéf divadla GUnaGU, ktorý dôvody svojho rozhodnutia písomne oznámil ministerstvu kultúry vo štvrtok 10. decembra 2020. Do výberovej komisie ho nominovala ministerka priamo ako externého odborníka s reputáciou a dlhodobou praxou v oblasti manažmentu.

Vo výberovej komisii Viliama Klimáčka oddnes, 11. decembra 2020 nahradí Monika Korenčiová, výkonná riaditeľka Divadla Malá scéna STU a riaditeľka kultúrnych zariadení Petržalka, ktorá je od roku 2020 členkou výkonného výboru Slovenskej únie televíznych tvorcov. V roku 2013 bola nominovaná na cenu Krištáľové krídlo za filantropiu. Ministerka kultúry Natália Milanová dnešným dňom vymenovala Moniku Korenčiovú za členku uvedenej výberovej komisie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *