Oznámenie: MK SR: Informácia o zmene v komisii výberového konania na generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 11. decembra (TASR) – Informujeme vás o zmene v zložení výberovej komisie v rámci výberového konania na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla. Z dôvodov súvisiacich s pandémiou odstúpil člen výberovej komisie Viliam Klimáček, dramatik, režisér, umelecký šéf divadla GUnaGU, ktorý dôvody svojho rozhodnutia písomne oznámil ministerstvu kultúry vo štvrtok 10. decembra 2020. Do výberovej komisie ho nominovala ministerka priamo ako externého odborníka s reputáciou a dlhodobou praxou v oblasti manažmentu.

Vo výberovej komisii Viliama Klimáčka oddnes, 11. decembra 2020 nahradí Monika Korenčiová, výkonná riaditeľka Divadla Malá scéna STU a riaditeľka kultúrnych zariadení Petržalka, ktorá je od roku 2020 členkou výkonného výboru Slovenskej únie televíznych tvorcov. V roku 2013 bola nominovaná na cenu Krištáľové krídlo za filantropiu. Ministerka kultúry Natália Milanová dnešným dňom vymenovala Moniku Korenčiovú za členku uvedenej výberovej komisie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *