Oznámenie: MV SR: Zmena režimu na hraniciach od 7.decembra 2020

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 4. decembra (TASR) – Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 30/2020, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky zavádza od 7. decembra 2020 od 7.00 h novú povinnosť pre pendlerov, ktorí sa pri príchode na územie SR musia byť schopní preukázať negatívnym antigénovým alebo PCR testom na ochorenie COVID-19. Test nesmie byť starší ako 14 dní.

Povinnosť sa vzťahuje na osoby staršie ako sedem rokov, ktoré pravidelne prekračujú hranice za účelom výkonu zamestnania alebo iného obdobného pracovného vzťahu, štúdia, poskytovania neodkladnej starostlivosti o blízku osobu a na ďalšie osoby, ktoré majú výnimku z izolácie a testovania po vstupe na naše územie. Táto povinnosť sa vzťahuje tiež na občanov Slovenskej republiky žijúcich v prihraničných oblastiach susedných štátov (do 30 km).

V prípade antigénového testu sa osoby musia preukázať certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky, alebo potvrdením vydaným mobilným odberovým miestom, alebo odberným miestom v zariadení sociálnych služieb na tlačive uvedenom v prílohe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Je možné sa preukázať aj potvrdením o prekonaní ochorenia COVID 19, polícia akceptuje aj PCR testy vykonané v zahraničí. Na hraniciach mobilné odberové miesta nie sú k dispozícii. Kto nemá potrebné testy, alebo potvrdenia, môže sa preukázať registráciou na stránke http://korona.gov.sk/ehranica. V tomto prípade musí zotrvať v izolácií do doručenia výsledku testu. Na stránke ministerstva zdravotníctva je priebežne aktualizovaný zoznam antigénových testovacích miest. Občania, ktorí chcú prekročiť hranicu tzv. na otočku, musia byť schopní preukázať sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *