P. Cmorej (SaS): Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na Facebooku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Michal Svítok

Bratislava 18. januára (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) sa mal vyhrážať pádom vlády, ak parlament neschváli balík zmien, medzi ktorými boli aj pokuty za neoprávnené uprednostnenie osôb v poradí pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Na sociálnej sieti to vyhlásil poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Cmorej (SaS). Národná rada SR schválila vládny balík zmien minulý týždeň v skrátenom legislatívnom konaní.

„Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na Facebooku. Buď bude pokuta pre zdravotnícke zariadenia, alebo nebude vláda, mali sme si vybrať,“ napísal poslanec.

Cmorej kritizuje schválené zmeny, označil to za demotivujúce a dehonestujúce pre každého zdravotníka, „ktorý robí čo môže“. „Môže to spôsobiť vyhadzovanie vakcín a spomalenie očkovania. Podmienky na skrátené konanie neboli splnené ani len omylom. Nesúhlas vyjadrili v rozprave poslanci z každej koaličnej strany. Ale nie, premiér to oznámil na Facebooku, a tak si to tam minister zdravotníctva odsedel ako kôpka nešťastia,“ doplnil.

Podľa poslanca nebola v návrhu zákona zrejme jediná vec, o ktorej by sa nevedelo minimálne od plošného testovania zo začiatku novembra. „Od vtedy prebehli štyri schôdze, ale nie, my musíme zmenu siedmich zákonov dostať na stôl v superrýchlom skrátenom konaní, hodinu pred začiatkom schôdze, ktorá ani len nebola riadne zvolaná, lebo na ňu neprišla pozvánka,“ informoval.

Cmorej tiež kritizoval, že do balíka zmien na poslednú chvíľu pridali aj návrh, ktorým sa má do štruktúry orgánov krízového riadenia zaradiť vyšší územný celok ako subjekt plniaci úlohy civilnej ochrany.

Poslanci schválili vládny návrh zmien súvisiacich s druhou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 14. januára.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “P. Cmorej (SaS): Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na Facebooku

 • 18. januára 2021 at 16:42
  Permalink

  Nemá náhodou poslanec hlasovať podľa svojho vedomia a svedomia? Nespreneverili sa týmto svojmu poslaneckému sľubu?

  Reply
  • 18. januára 2021 at 23:59
   Permalink

   1. Velacteny nadclovek sa priznal v priamom prenose, ze porusil slub poslanca SR.
   2. Velactneny nadclovek sa priznal v priamom prenose, ze je tazke odist od koryta.
   3. Velactneny nadclovek sa priznal v priamom prenose, jeho charakterove crty: bezcharakterny clovek, klamar, zradca, zbabelec, kolaborant a oportunista.
   4. Velactneny nadclovek sa priznal v priamom prenose, ze je nadclovek s vinikajucim prijimom a nie nas zamestnanec.
   Preco sa tak citi?
   No lebo my sme ho zvolili, my ho platime a ona sa nam IBA smeje.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *