P. Šufliarsky mal porušiť komunikáciou s Marianom K. etický kódex prokurátora

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. septembra (TASR) – Bývalý námestník Generálnej prokuratúry (GP) SR Peter Šufliarsky porušil komunikáciou s podnikateľom Marianom K. a tým, ako ju vysvetľoval, etický kódex prokurátora. Vyplýva to z rozhodnutia Etickej komisie prokuratúry, ktorá posudzovala jeho správanie. TASR ho poskytol predseda komisie Rastislav Remeta.

„V prípade potvrdenia pravosti uvedenej zverejnenej komunikácie s poukázaním na rozsah, spôsob a charakter komunikácie, ako aj na spôsob, akým menovaný – v tom čase vedúci prokurátor – vysvetľoval uvedenú komunikáciu vo verejných vyjadreniach, boli týmto konaním porušené ustanovenia etického kódexu prokurátora,“ píše sa vo vyhlásení. Porušenia komisia konštatovala v prípade článkov kódexu, ktoré upravujú legalitu a nezávislosť prokurátora, jeho dôveryhodnosť, ako aj zdvorilosť a slušnosť.

Elektronická komunikácia medzi Šufliarskym a Marianom K. unikla vlani z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Časť z nej zverejnil aj líder OĽANO Igor Matovič. Šufliarsky vtedy reagoval tým, že zverejní celú komunikáciu. Potrebné však bolo povolenie druhej strany, ktoré Marian K. nedal. Šufliarsky tak zhruba 400 SMS správ nezverejnil.

Po medializácii komunikácie odišiel Šufliarsky z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora, na prokuratúre však zostal. Potvrdil, že si s Marianom K., ktorý figuruje vo viacerých súdnych kauzách, písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *