P. Šufliarsky mal porušiť komunikáciou s Marianom K. etický kódex prokurátora

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. septembra (TASR) – Bývalý námestník Generálnej prokuratúry (GP) SR Peter Šufliarsky porušil komunikáciou s podnikateľom Marianom K. a tým, ako ju vysvetľoval, etický kódex prokurátora. Vyplýva to z rozhodnutia Etickej komisie prokuratúry, ktorá posudzovala jeho správanie. TASR ho poskytol predseda komisie Rastislav Remeta.

„V prípade potvrdenia pravosti uvedenej zverejnenej komunikácie s poukázaním na rozsah, spôsob a charakter komunikácie, ako aj na spôsob, akým menovaný – v tom čase vedúci prokurátor – vysvetľoval uvedenú komunikáciu vo verejných vyjadreniach, boli týmto konaním porušené ustanovenia etického kódexu prokurátora,“ píše sa vo vyhlásení. Porušenia komisia konštatovala v prípade článkov kódexu, ktoré upravujú legalitu a nezávislosť prokurátora, jeho dôveryhodnosť, ako aj zdvorilosť a slušnosť.

Elektronická komunikácia medzi Šufliarskym a Marianom K. unikla vlani z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Časť z nej zverejnil aj líder OĽANO Igor Matovič. Šufliarsky vtedy reagoval tým, že zverejní celú komunikáciu. Potrebné však bolo povolenie druhej strany, ktoré Marian K. nedal. Šufliarsky tak zhruba 400 SMS správ nezverejnil.

Po medializácii komunikácie odišiel Šufliarsky z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora, na prokuratúre však zostal. Potvrdil, že si s Marianom K., ktorý figuruje vo viacerých súdnych kauzách, písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *