Padne zajtra vláda? OĽaNO proti predčasným voľbám, Nicholsonová ich pripúšťa

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Europoslakyňa Lucia Nicholsonová na sociálnej sieti opísala situáciu v koalícii. „Dozvedám, že na úrad Vlády SR zvolávajú novinárov. Vláda pomaly padá a ja som z toho taká smutná, že sa mi ani nechce nič želať. Dnes sa ukázali aj charaktery aktérov. Zbabelosť premiéra a to, ako narýchlo zneužila situáciu Veronika Remišová. Až tak, že zaútočila na najbližšieho spojenca – Richarda Sulíka. Ešte nikdy som nemala taký pocit, že slovenská politická scéna sa dotkla dna. Keď sme spoločne v opozícii bojovali proti hydre Smeru, mala som pocit, že tam bola alternatíva. Aspoň nejaká nádej na lepšie zajtra.Dnes neviem, koho budem v predčasných voľbách voliť.Bola som toho celého súčasťou 11 rokov. Od začiatku som chcela urobiť zo Slovenska krajinu, z ktorej mladi ľudia nebudú chcieť zutekať. Dnes mám chuť pobaliť mojim deťom kufre.Je to aj moje zlyhanie, tak to cítim.“

OĽANO: Rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo, sme proti predčasným voľbám

Bratislava 14. marca (TASR) – Vládne hnutie OĽANO sa ospravedlňuje za svoj podiel na koaličnej kríze, je proti predčasným voľbám. Hnutie to skonštatovalo v stanovisku, ktoré TASR zaslal hovorca Matúš Bystriansky. Koaličné rokovania podľa hnutia pokračujú a rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo. V pondelok (15. 3.) má rokovať poslanecký klub OĽANO „s cieľom uchovať funkčnosť NR SR“.


      „Hnutie OĽANO je proti predčasným voľbám, pretože pristupujeme s veľkým rešpektom k požiadavke voličov, ktorí žiadajú očistenie Slovenska od korupcie a zneužívania moci. V takejto situácii by predčasné voľby totiž viedli k návratu bezprávia a vlády mafie,“ píše sa v stanovisku.


      OĽANO si uvedomuje svoj podiel na zodpovednosti za koaličnú krízu, za čo sa voličom ospravedlňuje. „Sme však presvedčení, že táto kríza nesmie viesť k predčasným voľbám, ale k zlepšeniu spolupráce v koalícii,“ doplnil Bystriansky.


      Hnutie chce naplniť predvolebné sľuby a programové vyhlásenie vlády. „Vážime si silný mandát, ktorý hnutie OĽANO, ale aj celá vládna koalícia dostali na vysporiadanie sa s mafianizáciou štátu, ktorú spôsobili vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho,“ uzavrel.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Padne zajtra vláda? OĽaNO proti predčasným voľbám, Nicholsonová ich pripúšťa

  • 15. marca 2021 at 9:07
    Permalink

    Bodaj by. Ale oni sa od koryta nenechajú odohnať.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *