Paríž: Módneho návrhára Pierra Cardina pochovali v rakve, ktorú si sám navrhol

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Paríž 3. januára (TASR) – Svetoznámeho francúzskeho módneho návrhára Pierra Cardina, ktorý zomrel v utorok 29. decembra vo veku 98 rokov, pochovali na súkromnom obrade na cintoríne v parížskej mestskej časti Montmartre. V nedeľu o tom informovali tlačové agentúry AFP a DPA.


      Cardinovu rakvu uložili v sobotu do hrobu vedľa jeho životného aj obchodného partnera a kolegu-návrhára Andrého Olivera, ktorý zomrel v roku 1993, uviedla AFP s odvolaním sa na Cardinovu rodinu.


      Čierna rakva bola vyzdobená podľa Cardinovej poslednej vôle: mečom, ktorý sám navrhol – čepeľ sa podobá na nožnice a rúčka je kombináciou ihly, cievky nití a náprstku.


      Umelec spôsobil revolúciu v móde. Bol uznávaný za svoje vizionárske výtvory, ale aj za to, že priblížil štýlové odevy masám. Je pokladaný, spolu s módnymi návrhármi Pacom Rabannem a Andrém Courregesom, za jedného z „vynálezcov“ futuristickej módy, ktorú prinášal v 60. a 70. rokoch 20. storočia.


      Tento návrhár narodený v Taliansku bol tiež jedným z prvých vo svojej brandži, ktorý úspešne zobchodoval svoju značku na celom svete a pristúpil k prezieravým obchodným ťahom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *