Pavol Suško: Všetky hanebné činy sú výsledkom diktatúry kapitálu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pri vstupe do nového roka sa väčšina ľudí mimovoľne pozastaví aj pri spomienkach či myšlienkach, čím sa vyznačoval ten rok predchádzajúci. Čo sa nám vybaví pri spomienke na rok 2019? Vyšetrovací spis v rozsahu 25 000 strán, ako výsledok vyšetrovania vraždy novinára a jeho snúbenice. Zriadenie vyšetrovacieho policajného tímu na vyšetrenie obvinení dvoch ministrov vlády.

Podozrenia a odhalenia voči bývalej štátnej tajomníčke vlády, ale aj podozrivé a nevysvetlené toky peňazí, podozrivé majetky bývalých politikov i súčasných oligarchov, prepojených s politickými stranami. Nové odhalenia a fakty, vedúce k ďalším podozreniam na konanie bývalého Generálneho prokurátora a na jeho kontakty s mafiánskymi, podnikateľskými i politickými kruhmi.
Odpočúvania, úplatky, korupcia, špekulatívne výhody pre podnikanie oligarchov, podnikateľov, finančníkov. Pokusy o vydieranie, zneužívanie jednotlivcov z radov polície, justície, štátnych úradníkov.

Aj vďaka médiám, alebo hlavne vďaka médiám, sa mnohé kauzy „prevalili“ a dostali sa na verejnosť. Občania zisťujú v akej spoločnosti, v akom systéme to žijú. Ešte si však neuvedomujú, že uvedené javy nie sú len javom minulého roka, alebo ostatných 2-3 rokov. V tomto ich do značnej miery zavádzajú tie isté média. Ony sa snažia podvody, špekulácie, krádeže, zneužívanie moci, i vyhrážky a vraždy vydávať za javy vlastné len politike terajšej vlády, či ako za správanie, typické len na Slovensku.
Prečo to robia?

Robia to preto, aby zakryli fakt, že takéto konanie je vlastné systému, kde rozhodujúcu a skutočnú moc má súkromný kapitál. Takéto správanie je súčasťou súkromného podnikania. Je súčasťou snáh, súčasťou doslova „boja“ o čo najväčšie zisky, o bohatnutie, o rast kapitálu, o posilnenie ekonomickej moci. S využitím aj politickej moci, ktorú si „dosadili“, s ovplyvňovaním štátnych inštitúcii, bezpečnostných i justičných orgánov.
Teraz je už úplne jasné a zreteľné, že za 30 rokov neoliberálnej politiky sa sprivatizovali nielen takmer všetky štátne podniky, ale aj celé odvetvia ekonomiky. Čo si však ľudia ešte neuvedomujú je skutočnosť, že sa v podstate sprivatizovala štátna moc ako taká. Teraz už je štát v podstate len aparátom dozorcov na ochranu veľkého kapitálu a na tlmenie nespokojnosti ľudí. Prostredníctvom politiky a politikov, ktorých si kapitál „vybral“, sú záujmy kapitálu presadzované prijímanými zákonmi a opatreniami vlád i štátnych orgánov. Tam, kde sa záujmy rôznych kapitálových a finančných skupín dostávajú do protikladu, tam sa spúšťa mašinéria korupcie, úplatkov, zneužívania funkcii, ale aj vydierania, vyhrážok, vytvárania afér a káuz. Ale funguje aj zneužívania tých istých médii, ktoré sú v súkromných rukách kapitálu a teda chtiac-nechtiac slúžia záujmom kapitálu.

Občan v takomto systéme ťahá za kratší koniec. Môže byť nespokojný, môže sa hnevať, môže sa rozčúliť. Môže podľahnúť propagande, uveriť novej predvolebnej kampaní či voliť novú politickú stranu. Mal by si však uvedomiť, že aj za novými politickými stranami sú konkrétne finančné skupiny a oligarchovia, ktorým o nič menej nejde len a len o svoje zisky. A diktatúra kapitálu bude pokračovať ďalej.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Pavol Suško: Všetky hanebné činy sú výsledkom diktatúry kapitálu

  • 15. januára 2020 at 20:58
    Permalink

    Hm, výborné! Otvárať ľuďom oči, nie tým slepým /tým už nikto nepomôže/, ale tým zaslepeným.

    Reply
    • 16. januára 2020 at 16:31
      Permalink

      Presne tak. Treba voliť socialistov.sk a nie milionárov Smeru.
      Tí sociálne cítenie len predstierajú a sami sa váľajú v luxuse.
      Tí zmenu systému nechcú, lebo by prišli a nakradnuté majetky,
      luxusné byty, vily, jachty, hodinky a vplyv na eurofondy.

      Reply
      • 17. januára 2020 at 8:58
        Permalink

        Bolo by dosť nerozumné voliť ďalšiu kapitalistickú stranu, aby sa dostala ku korýtku, hoci si hovoria socialisti. Prechod na socializmus nemajú ani len vo svojom programe.

        Reply
  • 17. januára 2020 at 9:15
    Permalink

    Myslím si, že to čo sa v médiách prevalilo na verejnosť je len bezvýznamný zlomok špinavostí tohoto systému. Vinu za tieto kauzy médiá obvykle nepripisujú systému a oligarchii, ktorá ho prevádzkuje. Často sú vykreslovaní skôr ako hrdinovia, ktorý kauzy odhalili. Vinník je imaginárny, alebo vinu hodia na nejakého jednotlivca.

    Reply
    • 17. januára 2020 at 15:33
      Permalink

      Zdravím súdruh Celko,

      potom už ostáva len Kotleba. Ten to tu rozbije na prach, oligarchovia utečú a my proletariat nemáme čo stratiť, iba aj svoje otrocke okovy.

      S pozdravom bývalý súdruh

      Reply
    • 18. januára 2020 at 8:30
      Permalink

      Súdruh Ľuboš Čelko, stopercentný súhlas!!!
      Zlodej kričí, chyťte zlodeja, no kapitalistický systém produkuje ďalších zlodejov.

      Reply
  • 17. januára 2020 at 9:31
    Permalink

    Absolútne súhlasím s autorovým zhodnotením politických strán v závere článku. Občania volia s najivnou predstavou, že si volia svoju budúcnosť. V skutočnosti si môžu len vybrať úzkeho okruhu profesionálnych rozhodovačov tých, ktorí budú mať väčší prístup ku kradnutiu, zbohatnutiu a korupcii. Voliči však nemajú žiadnu možnosť rozhodovať o smerovaní štátu. Po voľbách tradične vyjadrujú svoje sklamanie a sťažujú sa. Akým právom? Veď volili.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *