Pellegrini berie referendum do vlastných rúk. Pelletón 2 bez Pellegriniho a potom pol roka nebudeme o ňom počuť, tak ako doteraz?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


   Bratislava 30. januára (TASR) – Petičný výbor pre zber podpisov za referendum o predčasných parlamentných voľbách vznikne v najbližších dňoch. V diskusii na TASR TV to povedal predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Hlas-SD podľa neho bude akceptovať aj model, pri ktorom by v petičnom výbore straníci neboli. 

      „Nedáme do petičného výboru žiadneho politika, možno sa budeme snažiť nájsť skôr právnika, aby sme mali istotu nad právnymi postupmi,“ uviedol Pellegrini. Ľudia sa podľa neho v referende demokraticky vyjadria, či chcú v aktuálnej situácii nanovo rozdeliť svoju podporu stranám. Ak k referendu príde viac ako polovica oprávnených voličov, bude to podľa Pellegriniho jasný signál parlamentu o vôli voličov.


      „Bude to v rukách ľudí. A keď na referendum neprídu, aj to je reálny výsledok,“ poznamenal Pellegrini. Podľa jeho názoru zaznieva požiadavka na zmenu vlády medzi voličmi mimoriadne intenzívne.


      Tvrdí, že pred voľbami nemá zmysel sa vymedzovať, s kým by strana mohla potenciálne vládnuť. „Nechcem komentovať žiadne povolebné delenie moci, k tomu treba pristupovať veľmi skromne. Ešte sme voľby nemali a nevieme, kto a ako dopadne. Ale platí jedna vec, vzhľadom na naše jednoznačné antifašistické ukotvenie nebudeme môcť rokovať so stranami, ktoré majú politiku ako dnešné ĽS NS.“


      Na otázku, či by mal pri takýchto rokovaniach preferovanú pozíciu Smer-SD, z ktorého pochádza množstvo zástupcov Hlasu-SD, Pellegrini odpovedal negatívne. „Žiadna zo strán nebude mať preferované a výsostné postavenie,“ skonštatoval. Smer-SD nepovažuje ani za súpera. „Pre nás nie je súperom opozičná strana, ale vládna koalícia,“ zdôraznil.


      Na jar tohto roku by sa mal konať aj snem Hlasu-SD. „Chceli by sme tam predstaviť náš program, naše videnie Slovenska na nasledujúcich desať alebo dvadsať rokov,“ uviedol Pellegrini. „Bol by som rád, keby boli dovolení traja noví podpredsedovia strany a štyria noví členovia predsedníctva. Tie miesta rezervujeme pre nové tváre, ktoré by sme chceli predstaviť“ uzavrel.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Pellegrini berie referendum do vlastných rúk. Pelletón 2 bez Pellegriniho a potom pol roka nebudeme o ňom počuť, tak ako doteraz?

  • 30. januára 2021 at 18:51
    Permalink

    Pelegrini v podstate spolupracuje v touto fašistickou vládou. Teraz jeho hlavnou úlohou zariadiť neúspešnosť referenda.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *