Pellegrini opäť spochybnil Matoviča

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 6. februára (TASR) – Igor Matovič (OĽANO) ani za desať mesiacov nepochopil, čo jeho úlohou vo funkcii predsedu vlády, myslí si jeho predchodca, nezaradený poslanec a líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.


      „Je úplne neprijateľné, aby premiér týždeň nechodil na vládu a prizeral sa zboku jej rokovaniu v situácii, keď státisíce rodičov, učiteľov či starostov čakajú celé dni na aktuálne pokyny od vlády,“ skonštatoval Pellegrini v reakcii na Matovičove sobotné výroky.


      Ako doplnil, možnosť poveriť vedením rokovania vlády jej podpredsedu nie je pre premiéra žiadnou priepustkou zo zodpovednosti. „Hľadať vo vláde dohodu a prijímať opatrenia pre celé Slovensko je jeho prácou, za ktorú berie plat, hoci podľa vlastných slov nemá z tejto práce žiadnu radosť,“ skonštatoval Pellegrini.


      Premiér Matovič si myslí, že poveriť vedením vlády ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO), ktorý je zároveň podpredsedom vlády, bolo správnym krokom. Zdržanie s ohlásením ďalších krokov v boji proti novému koronavírusu, ktoré sa verejnosť dozvedela až v piatok (5. 2.) večer, pripísal SaS. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Skonštatoval tiež, že byť premiérom aktuálne „nie je radosť“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Pellegrini opäť spochybnil Matoviča

  • 6. februára 2021 at 17:13
    Permalink

    Matovičova vláda nie je o vládnutí, je o OVLÁDNUTÍ Slovenska.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *