Peskov: Rusko nebude tolerovať kroky Česka a ďalších štátov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 29. apríla (TASR) – Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov upozornil, že Rusko nebude tolerovať „to, čo teraz stvárajú v Česku“ a ani to, ako sa k tomu pridávajú „Bulhari a ďalší“. Peskov dodal, že Rusko tento svoj postoj dáva jasne najavo, informovala agentúra RIA Novosti.

Kremeľský hovorca svojím výrokom reagoval na diplomatickú roztržku medzi Českom a Ruskom, ktorú spustilo oznámenie Prahy spred dvoch týždňov, že výbuch muničného skladu vo Vrběticiach v roku 2014 spôsobili agenti ruskej vojenskej rozviedky.

Česko v súvislosti s tým následne vyhostilo 18 zamestnancov ruskej ambasády v Prahe. Moskva reagovala vyhostením 20 pracovníkov českého veľvyslanectva v Moskve a následne oznámila, že v počtoch pracovníkov ambasád prechádza na „striktnú paritu“.

Peskov v interview v programe Veľká hra, z ktorého výňatky vo štvrtok odvysielal Prvý kanál ruskej televízie, kritizoval túto „takzvanú solidaritu“. Zdôraznil, že Rusko to už nemôže tolerovať.

„A jasne to demonštrujeme. A ako povedal (ruský prezident Vladimir) Putin, takto to bude aj ďalej“.

Putin napríklad minulý týždeň podpísal výnos, ktorým diplomatickým misiám štátov, ktoré sa dopúšťajú „nepriateľských aktivít“ voči Rusku, obmedzí možnosti najímať do zamestnania „fyzické osoby nachádzajúce sa na území Ruska“. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v stredu avizoval, že zoznam týchto „nepriateľských štátov“ bude zverejnený čoskoro.

Hovorca Kremľa bol v spomínanom interview kritický aj k USA a európskym krajinám, ktoré „tvrdošijne odmietajú želanie Ruska mať s nimi dobrý vzťah“. Uviedol, že práve toto posolstvo ruského prezidenta Vladimira Putina „z nejakého dôvodu tvrdohlavo odmietajú počuť“ vo Washingtone, v Bruseli i ďalších európskych hlavných mestách.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *