Pivovar Šariš si napriek pandémii udržal zamestnanosť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Veľký Šariš 28. decembra (TASR) – Pivovar Šariš vo Veľkom Šariši napriek náročnému roku v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 neznižoval počet svojich zamestnancov.

„Tento rok sme nikoho z viac ako 300 ľudí v pivovare v súvislosti s pandémiou neprepustili, ani sme neznižovali platy. Naopak, zamestnancom sme vyplatili bonusy tak, ako mali dohodnuté v kolektívnej zmluve, a tí v prvej línii získali príspevok nad jej rámec,“ uviedol obchodný riaditeľ a člen predstavenstva spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko Martin Grygařík.

Zástupcovia pivovaru spolu so zástupcami odborových organizácií podpísali v roku 2019 novú kolektívnu zmluvu. Dohodli sa na zvýšení základnej mzdy, hodnoty stravného lístka, nových bonusoch a výhodách na podporu zdravia zamestnancov. Zmluva nadobudla platnosť 1. januára 2020 a je platná do 31. decembra 2021.

Rok 2020 je pre pivovar z hľadiska uvareného objemu piva tretí najlepší v histórii. Rovnako aj od marca do decembra fungoval v nepretržitej prevádzke len s technologickými prestávkami na údržbu a sanitáciu.

Pivovar vo výrobe neustále znižuje spotrebu energie na výrobu piva, za posledných šesť rokov bezmála o 20 percent. Tento rok sa pivovar dostal na hodnotu 2,77 hektolitra spotreby vody na jeden hektoliter piva.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *