Podľa Pellegriniho, Matovič na Slovensku spôsobil chaos

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 29. januára (TASR) – Frustráciu z nekončiacej pandémie nového koronavírusu je podľa lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho cítiť v celej Európskej únii (EÚ), na Slovensku je to však ešte horšie. „Tak chaotické riadenie boja proti korone som nevidel v žiadnom štáte EÚ. Na Slovensku je to podstatne horšie ako v iných krajinách, a to je vizitka vlády,“ povedal v diskusii na TASR TV.


      Podľa Pellegriniho si mnohí európski lídri aj napriek koronakríze udržiavajú vysokú úroveň podpory voličov. „Igor Matovič je jediný líder, ktorý počas krízy tak výrazne prepadol u občanov,“ tvrdí. S prvou, jarnou vlnou epidémie sa pritom podľa Pellegriniho obidve vlády vyrovnali relatívne dobre.


      „Nehovorím, že jeho vláda spravila všetko zle. Aj rúška sú v poriadku, aj dodržiavanie odstupu a hygiena. Aj testovanie, pokiaľ sa robí cielene, tam, kde treba,“ uviedol líder Hlasu-SD. „Bol som rád, že vláda nadviazala na mnohé z opatrení a pohli sme sa ďalej, ale nesúhlasím, že veci nepodcenila.“


      Kabinet Igora Matoviča (OĽANO) podľa neho nevyužil leto na prípravu krajiny na druhú vlnu a úplne zlyhal v novembri po prvom celoslovenskom testovaní. Poukázal na to, že premiér Matovič priznal zodpovednosť svojej vlády za 4000 mŕtvych a miliardovú škodu, za ktorú podľa neho môže minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). „To som tiež ešte v inej krajine nevidel,“ poznamenal Pellegrini.


      Prvé kolo aktuálneho celoslovenského skríningu podľa neho samosprávy zvládli dobre. Podotkol, že otázkou zostáva, či sú antigénové testy na takúto aktivitu vhodné a či ide o efektívny spôsob testovania.


      Priblížil, že Hlas-SD podporuje očkovanie na báze dobrovoľnosti. Je proti tomu, aby sa ľudia v EÚ v budúcnosti „kastovali“ podľa toho, či majú, alebo nemajú očkovací preukaz. „Vírus nezmizne a očkovanie bude trvať ešte veľa mesiacov,“ pripomenul. Chýba mu tiež, že sa štát nezameral viac na prevenciu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *